U12: Škundrič odličen teden končal s turnirsko zmago, Grubešićeva znova boljša od Kovačevićeve

Brina, Nika, Una in Sara bodo poizkušale tudi na državnem prvenstvu ponoviti odlične predstave z decembrskega turnirja na igriščih ŠD LTA.

Na igriščih ŠD LTA smo v koledarskem letu 2021 dobili zadnje zmagovalce turnirja v starostni kategoriji U12. V A kategoriji sta teden na najboljši možen način zaključila Peter Škundrič in Una Grubešić.

Najboljše na turnirjih A in B kategorije deklic.

U12: Prvi štirje nosilci na igriščih ŠD LTA brez težav med najboljših osem
U12: Vseh osem nosilk pričakovano napredovalo v četrtfinale
U12: Škundrič boljši od prvega nosilca, Kovačevićeva bo znova izzvala Grubešićevo

V četrtek, 30. decembra, smo bili na igriščih ŠD LTA priča štirim finalnim obračunom. V kategoriji dečki U12 A sta se za naslov pomerila Peter Škundrič (ŽTKMB) in Matija Kozjak (TK-CC). Oba sta tekom celotnega tedna nastopala izjemno prepričljivo in si povsem zasluženo priigrala mesto v četrtkovem finalu. Za konec je več dobrega tenisa prihranil Škundrič, ki je finalni dvoboj dobil s 6:2 in 6:0 ter s tem le še nadgradil odličen teden. Pred tem je Škundrič v polfinalu premagal 1. nosilca turnirja Alekseja Muleja (MAJA).

V kategoriji deklice U12 smo bili še drugič v letošnji zimski sezoni priča finalnemu dvoboju med Uno Grubešić (GFTA) in Saro Kovačević (MAJA). V Medvodah je prvi niz dobila Kovačevićeva, Grubešićeva pa je nato odgovorila z dvema osvojenima nizoma s kar 6:0. Tokrat se je dvoboj končal po dveh nizih, a oba sta bila zelo izenačena. Z rezultatom 7:5 in 6:4 se je novega naslova razveselila Grubešićeva.

Veliko dobrega tenisa smo videli tudi v B kategoriji, kjer sta še v finalu še posebej dobro odigrala Gil Kita (MAXLJ) in Liza Butina Jazbec (ŽTKMB). Prvi je bil v boju za naslov s 6:2 in 6:2 boljši od Tea Cvetka (ŽTKMB), medtem ko je Butina Jazbečeva s 6:2 in 6:0 premagala Tinkaro Sep (HOČE).