U12: Škundrič boljši od prvega nosilca, Kovačevićeva bo znova izzvala Grubešićevo

Sara Kovačević in Aleksej Mulej v polfinalu. (Foto: Instagram)

Na igriščih ŠD LTA se bližamo vrhuncu odprtega prvenstva Ljubljane v starostni kategoriji U12. V četrtek bomo borbo za naslov spremljali v kar štirih različnih kategorijah. 

Sara Kovačević se bo v četrtek borila za naslov, medtem ko je Aleksej Mulej v polfinalu moral priznati premoč Škundriču. (Foto: Instagram)

Preberite tudi:
U12: Prvi štirje nosilci na igriščih ŠD LTA brez težav med najboljših osem
U12: Vseh osem nosilk pričakovano napredovalo v četrtfinale

Sreda je na igriščih ŠD LTA postregla z vsemi četrtfinalnimi in polfinalnimi tekmami v kategoriji dečki A in B ter deklice A in B. V vsaki kategoriji sta po dva tekmovalca uspešno oddelala sredin dvojni program in se prebila v četrtkov finale.

V kategoriji dečki A je to uspelo Petru Škundriču (ŽTKMB) in 2. nosilcu turnirju Matiji Kozjaku (TK-CC). Ta je bil v četrtfinalu najprej prepričljivo boljši od Jaše Pečovnika (SL-LJ), v polfinalu pa je zaustavil še igralca TK Triglav Kranj Sergeja Videnoviča. Škundrič je bil na v zgornji polovici žreba v četrtfinalu boljši od Marka Pavčiča (TKMED), velik dosežek pa mu je uspel v polfinalu, ko je z 2:0 v nizih ugnal še 1. nosilca turnirja Alekseja Muleja (MAJA).

Tudi v kategoriji deklice A je 1. nosilka turnirja Una Grubešić (GFTA) hodila povsem po robu. V polfinalu je bila blizu presenečenja na tem turnirju izjemna Nika Štor (RAVNE), ki je proti Grubešićevi klonila šele s 5:7 v tretjem nizu. Tako kot novembra v Medvodah, se bosta tudi tokrat v finalu U12 turnirja pomerila Una Grubešić in Sara Kovačević (MAJA). Druga se je do finala prebila brez večjih težav, vsem dosedanjim štirim nasprotnicam pa je zavezala po vsaj eno kravato.

V B kategoriji sta si pri dečkih mesto v četrtkovem finalu priigrala Gil Kita (MAXLJ) in Teo Cvetko (ŽTKMB), pri deklicah pa se bosta za naslov na B turnirju pomerili Tinkara Sep (HOČE) in Liza Butina Jazbec (ŽTKMB).

OP Ljubljane
(U12, ŠD LTA, pesek)

DEČKI A

Četrtfinale
Mulej A. – Šušterič L. 6:1, 6:4
Škundrič P. – Pavčič M. 6:4, 6:1
Videnovič S. – Đokić S. 2:6, 6:4, 6:3
Kozjak M. – Pečovnik J. 6:3, 6:1

Polfinale
Škundrič P. – Mulej A. 7:6(2), 6:2
Kozjak M. – Videnovič S. 6:2, 6:1

Finale: Škundrič P. – Kozjak M. [30.12.]


DEČKI B

Četrtfinale
Kita G. – Vončina T. 1:6, 6:2, 10:8
Ramovš Ž. – Hribernik J. 6:2, 7:5
Pušnik Ž. – Kotnik T. 6:1, 7:5
Cvetko T. – Susanin L. 6:4, 6:1

Polfinale
Kita G. – Ramovš Ž. 6:1, 6:0
Cvetko T. – Pušnik Ž. 6:2, 6:0

Finale: Kita G. – Cvetko T. [30.12.]


DEKLICE A

Četrtfinale
Grubešić U. – Novak T. 6:3, 6:1
Štor N. – Peterlin Pahor H. 6:1, 6:1
Milovanovič Stamejčič B. – Kožuh N. 6:1, 6:2
Kovačević S. – Štusaj L. 6:3, 6:0

Polfinale
Grubešić U. – Štor N. 6:3, 4:6, 7:5
Kovačevič S. – Milovanović Stamejčič B. 6:2, 6:3

Finale: Grubešić U. – Kovačević S. [30.12.]


DEKLICE B

Četrtfinale
Sep T. – Kitič D. 4:6, 6:2, 11:9
Grabljevec E. – Sarhatlić L. 7:6(9), 6:4
Butina Jazbec L. – Koblar E.
Hribernik L. – Jurič L. 6:2, 6:1

Polfinale
Sep T. – Grabljevec E. 6:0, 6:1
Butina Jazbec L. – Hribernik L. 6:3, 6:3

Finale: Sep T. – Butina Jazbec L. [30.12.]