Turnir v Dubaju brez slovenskih predstavnic

Hercogova je še tretjič v karieri klonila proti Hradecki. (Foto: zimbio.com)

V Dubaju bo v prihodnjem tednu potekal peti letošnji turnir serije WTA Premier. Glavni del turnirja, kjer bo nastopila tudi 1. igrlka sveta Naomi Osaka, bo minil brez slovenske predstavnice, saj sta na drugi kvalifikacijski oviri pokleknili tako Dalila Jakupović kot tudi Polona Hercog.

Polona Hercog je v 1. krogu kvalifikacij proti Julii Elbabi rešila dve zaključni žogici, na odlični poti k preboju v glavni del turnirja pa je bila tudi v 2. krogu. Proti Čehinji Lucii Hradecki je prvi niz dobila s 6:2, v drugem nizu pa že vodila s 3:1. Odlično priložnost je imela tudi v 11. igri drugega niza, ko je imela pri rezultatu 5:5 dve “brejk” žogici za vodstvo s 6:5, a ju ni uspela izkoristiti.

Kazen je sledila v naslednji igri, ko je Čehinja brez izgubljene točke odvzela servis Slovenki, v tretjem nizu pa drvela proti zmagi s 6:0. Za Mariborčanko je bil to tretji poraz na tretji medsebojni tekmi proti Hradecki.

Jakupovićeva nemočna

Brez mesta v glavnem delu turnirja je pred tem ostala tudi Dalila Jakupović, ki je proti Jennifer Brady v celotnem obračunu osvojila le tri igre. Priložnost si je priigrala v drugem nizu, ko je z “brejkom” prednosti povedla s 3:2, a nato vse do konca ni več osvojila igre.

WTA Premier Dubaj Duty Free Tennis Championship (ZAE, $2.828.000, trda podlaga, zunaj), 2. krog kvalifikacij
Jakupović D. (Slo/3) – Brady J. (Zda/13) 0:6, 3:6
Hercog P. (Slo/4) – Hradecka L. (Češ) 6:2, 5:7, 0:6