TOP 5: Teniški maratoni

Ena izmed posebnosti tenisa je v tem, da tekme niso časovno omejene. Trajajo, dokler eden izmed tenisačev ne dobi poslednje točke. Zveni preprosto, toda včasih lahko to traja tudi več kot 11 ur. Poglejmo si pet najdaljših teniških obračunov.

5. Boris Becker / John McEnroe (6 ur 21 minut)

Nemško-ameriški obračun se je odvijal leta 1987 na Davisovem pokalu. Nizi niso poznali podaljšanih iger, vsak set se je moral končati z razliko dveh iger. Becker je na koncu slavil s 4:6 15:13 8:10 6:2 6:2.

4. John McEnroe / Mats Wilander (6 ur 22 minut)

John McEnroe je Šveda Matsa Wilanderja ugnal z rezultatom 9:7 6:2 15:17 3:6 in 8:6. Četrta najdaljša tekma je bila prav tako odigrana na Davisovem pokalu, in sicer leta 1982.

3. Fabrice Santoro / Arnaud Clement (6 ur 33 minut)

V prvem krogu Odprtega prvenstva Francije leta 2004 sta se srečala dva Francoza, nihče pa si ni mislil, da bomo gledali ne boj, temveč prava mesarsko klanje. Po več kot 6 urah je slavil Santoro – 6:4 6:3 6:7(5–7) 3:6 in 16:14.

2. Tomas Berdych/Lukas Rosol / Stanislas Wawrinka/Marco Chiudinelli (7 ur 2 minuti)

Obračuni v konkurenci dvojic so praviloma veliko krajši od enojic, toda ne tokrat. Berdych, Rosol, Wawrinka in Chiudinelli so na Davisovem pokalu prikazali pravo teniško poslastico. Na koncu sta slavila Čehi, 6:4 5:7 6:4 6–7(3–7) 24:22.

1. John Isner / Nicolas Mahut (11 ur 5 minut)

Wimbledon 2010 bo za vedno zaznamovan po najdaljši tekmi vseh časov, ki se je odvijala kar preko treh dni. Američan John Isner je magnet za teniške maratone in tudi tokrat ni razočaral. Družbo mu je v tej zgodovinski tekmi delal Francoz Nicolas Mahut, ki se nikakor ni hotel predati. Borbeni duh obeh igralcev je rezultat pripeljal do 138. igre v petem nizu. Fanta sta v zadnjih urah komajda še stala, od bolečin pa so se zvijali tudi gledalci, da ne omenimo glavnega sodnika Mohameda Lahyanija, ki v dobrih 11 urah nikoli ni zapustil sodniškega stolčka.