Thiemu uspel neverjeten povratek; Avstrijec izločil Kyrgiosa

Dominic Thiem je veliki zmagovalec enega najboljših obračunov na letošnjem OP Avstralije. Po zaostanku z 0:2 v nizih je slavil s 4:6, 4:6, 6:3, 6:4 in 6:4 proti Nicku Kyrgiosu in celotnemu avtralskemu stadionu.

Pravi teniški triler sta uprizorila tenisača. Bolje je začel domačin, ki je na krilih občinstva igral vrhunsko, medtem kot Thiem nikakor ni našel prave odločnosti v igri, zato nič čudnega, da se je znašel v zaostanku enega niza. Tudi v drugem ni bilo nič drugače, Kyrgios je še naprej izvrstno serviral in držal številke na 70 odstotkov, napadal s forehandom, na vsake toliko pa mu je uspel tudi vrhunski backhand return.

Na ta način je “zlomil” svojega nasprotnika v deseti igri drugega niza in prevzel suvereno vodstvo. Takoj na začetku tretjega niza še vedno ni bilo sledu o Avstrijcu; na igrišču je bila namreč le bleda senca zmagovalca OP ZDA, toda roko na srce, dobro igro mu je preprečeval tudi Kyrgios. Ta je imel takoj uvodoma dve break priložnosti, a je storil dve napaki, ki sta bili v retrospektivi izjemno, izjemno pomembni. Thiem je zadržal servis, naredil break v naslednji in potrdil na 3:0. Enako kot v prvih treh nizih je bil za zmago v četrtem prav tako dovolj le en sam odvzem servisa. Nick se je že navidez rešil iz neugodne situacije v deveti igri, ampak nepremišljena in predvsem nepotrebna atraktivna poteza na mreži (po katerih je sicer znan in v primeru, da bi mu uspela, bi stadion ponorel od navdušenja) se ni izplačala. Nekaj točk kasneje je po zaslugi vrhunskega returna Thiem prevzel vodstvo in obračun poslal v peti niz.

Tam smo gledali bitko živcev, ne samo tenisačev, ampak tudi tistih na tribuni, ki so kot zadnji lahko gledali vrhunski tenis v živo. Namreč v naslednjih krogih bo OP Avstralije ponovno v “mehurčku”, kar pomeni, da na tekmah gledalci ne bodo več prisotni. Usodna za Avstralca je bila sedma igra petega niza, Thiem je izkoristil drugo break priložnost in se pomaknil še korak bližje popolnemu preobratu. Kyrgios je sicer svoj naslednji servis zadržal in celo grozil v deseti ter finalni igri, toda tretji igralec sveta je ostal miren in si zasluženo priboril veliko zmago!