Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov | Tenis Slovenija

Tenis Slovenija logo

Spoštovani, z veseljem vam sporočamo, da se Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov sprošča.

Tenis Slovenija

Dovoljeno je izvajanje procesa športne vadbe in izvajanje športnih tekmovanj, kakor tudi izvajanje športno rekreativne dejavnosti. Vzdrževati je potrebno 2 metra medosebne razdalje. V nadaljevanju pošiljamo natančna pojasnila: Vlada Republike Slovenije je danes izdala Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov, ki se začne uporabljati 15. februarja 2021.

TRENAŽNI PROCESI

Dovoljeno je izvajanje procesa športne vadbe (treningov) za naslednje skupine športnikov:
 športnikom z nazivom olimpijskega, svetovnega, mednarodnega in perspektivnega razreda iz prvega odstavka 33. člena ZŠpo-1,
 športnikom, ki se udeležujejo članskih državnih tekmovanj in velikih mednarodnih športnih prireditev,
 športnikom v starostnih kategorijah kadeti in mladinci, registriranim v skladu z 32. členom ZŠpo-1 (od 10. leta dalje, ki so registrirani pri OKS in člani TK, ki je član TS), ki so člani državnih reprezentanc,
 poklicnim športnikom, starejšim od 15 let, ki so vpisani v razvid poklicnih športnikov pri ministrstvu, pristojnemu za šport.

Treningi športnikov v mlajših starostnih kategorijah (mladinci in kadeti) so dovoljeni le če se izvajajo v obliki t. i. mehurčkov oziroma fizično izoliranih skupin.

Dovoljeni so tudi treningi preostalim registriranim športnikom, ki niso zajeti v zgoraj naštetih skupinah športnikov, če se izvajajo individualno torej samostojno oziroma pod vodstvom strokovnega delavca v športu ter brezkontaktna športna vadba v vadbenih skupinah do 10 vadečih, kar pomeni, da se teniške šole lahko izvajajo.

Strokovni delavec v športu ne šteje v številčno omejitev. Pri izvajanju športne vadbe športnikov v skupinah je potrebno neprekinjeno vzdrževanje vsaj 2 metra medosebne razdalje. Takšna športna vadba športnikov je dovoljena tako na zunanjih površinah oziroma na prostem, kot tudi v zaprtih prostorih.

REKREATIVNA DEJAVNOST

Dovoljena je individualna športna rekreativna dejavnost ter brezkontaktna športna vadba v vadbenih skupinah do 10 vadečih. Strokovni delavec v športu ne šteje v številčno omejitev. Pri izvajanju športne vadbe v skupinah je potrebno vzdrževanje vsaj 2 metra medosebne razdalje. Takšna športno rekreativna vadba je dovoljena tako na zunanjih površinah oziroma na prostem, kot tudi v zaprtih prostorih.

TEKMOVANJA

V individualnih športnih panogah je dovoljeno izvajanje državnih članskih prvenstev, državnih mladinskih prvenstev, evropskih pokalov in velikih mednarodnih športnih prireditev, ki so opredeljene v 74. členu Zakona o športu.

Za športnike, ki jim je v skladu s tem členom dovoljeno tekmovati, je dovoljen tudi proces športne vadbe. Za izvajanje športno gibalne dejavnosti oziroma športnih programov, ki jih odlok dovoljuje, se lahko uporabljajo vsi športni objekti in površine za šport v naravi, kot jih določa Zakon o športu: športni centri, športni objekti, vadbeni prostori, vadbene površine ter površine za šport v naravi ter šolski športni objekti.

Omejitve, ki jih predpisujejo drugi odloki in ki vplivajo na izvajanje športne dejavnosti, ne veljajo za športnike ter strokovne delavce v športu, ki jim ta odlok dovoljuje izvajanje športne dejavnosti. Takšen primer je prehajanje med občinami in statističnimi regijami za namen izvajanje procesa športne vadbe ali sodelovanja na tekmovanju.

Športniki in člani njihovih ekip, ki se udeležujejo tekmovanj, drugo organizacijsko osebje, ki sodeluje pri izvedbi tekmovanj, strokovni delavci in voditelji športno rekreativne dejavnosti, če je ta organizirana, se tekmovanj oziroma vadbe ali rekreativne dejavnosti lahko udeležijo, če:

– predložijo negativni rezultat testa na virus SARS-CoV-2 z metodo verižne reakcije s polimerazo (v nadaljnjem besedilu: test PCR) ali hitrega antigenskega testa (v nadaljnjem besedilu: test HAG), ki ni starejši od 7 dni,
– imajo potrdilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim oseba dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni, MODERNA najmanj 14 dni in AstraZeneca najmanj 21 dni,
– imajo potrdilo o pozitivnem rezultatu testa PCR ali testa HAG, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev, ali
– imajo potrdilo zdravnika, da so preboleli COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev.

Še vedno pa morajo športniki in strokovni delavci v športu obvezno upoštevati navodila Ministrstva za zdravje in NIJZ. Ta odlok se prične uporabljati 15. februarja 2021, do takrat pa se uporablja Odlok o začasnih omejitvah pri izvajanju športnih programov (Uradni list RS, št. 2/21, 5/21, 9/21, 12/21 in 15/21).

Se vidimo na teniških igriščih. Teniški pozdrav.

Vir: Tenis Slovenija