Thiem tretjič v finalu turnirja za Grand Slam

Lahko gre Thiem v Melbourneu vse do konca? (Foto: Twitter)

Srbski tenisač Novak Đoković je dobil nasprotnika, s katerim se bo v finalnem obračunu meril za naslov na Odprtem prvenstvu Avstralije 2020. Enajstič v karieri mu bo nasproti stal Avstrijec Dominic Thiem, ki je v drugem polfinalu s 3:6, 6:4, 7:6(3) in 7:6(4) odpravil Alexandra Zvereva.

26-letni Dominic Thiem pred letošnjo sezono na OP Avstralije ni imel najlepših spominov, saj mu tam še nikoli ni uspelo priti dlje kot do osmine finala. Letos je drugače, saj je zabeležil že 6 zmag, le še eno pa je oddaljen od svoje prve zmage na turnirjih velike četverice.

Polfinalnega obračuna proti 4 leta mlajšemu Alexandru Zverevu Avstrijec ni pričel najbolje. Že v prvi igri je izgubil svoj začetni udarec, Nemec pa je do ‘breaka’ prišel še v 7. in 9. igri. V drugem nizu je Thiem začel igrati bolje, v 7. igri tokrat sam prišel do ključnega odvzema servisa in rezultat v nizih uspel poravnati na 1:1

Zverev 2-krat točko oddaljen od vodstva z 2:1

V tretjem nizu je Nemec znova začel igrati bolje. Nasprotniku je v tem delu tekme zabil 8 asov, v 10. igri pa si je po napakah Avstrijca 2-krat priigral tudi žogico za vodstvo z 2:1 v nizih. Thiem se je rešil, nato pa v podaljšani igri znova potrdil odlično mentalno pripravljenost.

V četrtem nizu je bil že od samega začetka Thiem tisti, ki je nadziral potek igre. Serviral je vse bolje, v 4. nizu pa dobil kar 22 od 24 točk po zadetem prvem servisu, kar pomeni 92-odstotno uspešnost. Zmago in s tem preboj v finale je dokončno potrdil v podaljšani igri, ko je hitro povedel s 3:0, nato pa pri vodstvu s 6:4 izkoristil drugo zaključno žogico.

OP Avstralije (Melbourne, A$32.505.000, trda podlaga, zunaj), posamezno (M), polfinale
Thiem D. (Avt/5) – Zverev A. (Nem/7) 3:6, 6:4, 7:6(3), 7:6(4)
Federer R. (Švi/3) – Đoković N. (Srb/2) 6:7(1), 4:6, 3:6