[TENIŠKI PREGLED TEDNA] – Pet najodmevnejših zgodb tega tedna

Rubrika “Teniški pregled tedna” nudi prelet najodmevnejših zgodb, ki so se zgodile pretekli teden. Ob poplavi zanimivih teniški zgodb se (pre)pogosto kakšno spregleda, zato bomo vsak teden preverili, kaj se je dogajalo zadnje dni v svetovnem tenisu na turnejah ATP in WTA.

Tennis Racket and Balls - [TENIŠKI PREGLED TEDNA] – Pet najodmevnejših zgodb tega tedna

Iga Swiatek povečala prednost, Kaja Juvan slovenska številka 1

Poljska teniška zvezdnica Iga Swiatek, ki je minuli vikend osvojila turnir WTA 1000 v Dohi, je na svetovni lestvici še povečala prednost pred zasledovalkami. Zdaj ima pred Belorusinjo Aryno Sabalenka na drugem mestu 1395 točk naskoka. Slovenija je brez igralke v prvi stoterici, najboljša je Kaja Juvan na 108. mestu.

Alcaraz pripravljen za Indian Wells

Španski teniški zvezdnik Carlos Alcaraz bo pripravljen za nastop na prvem turnirju serije Masters v sezoni v Indian Wellsu, ki se bo začel 6. marca. To je 20-letnik na Instagramu potrdil po pregledu gležnja, ki si ga je poškodoval na turnirju v Rio de Janeiru.

Ivo Karlović končal teniško kariero

Hrvaški teniški igralec Ivo Karlović je preko družbenih omrežij uradno naznanil slovo od tenisa, čeprav je zadnji dvoboj odigral pred dvema letoma in pol v Indian Wellsu. Karlović je v karieri osvojil osem turnirjev ATP, njegov najboljši dosežek na lestvici ATP pa je 14. mesto.

Nadal: “Đoković je zame največji v zgodovini”

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je v sredo v pogovoru za televizijsko postajo La Sexta dejal, da je zanj najboljši igralec v zgodovini Srb Novak Đoković, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Hitro slovo Aryne Sabalenka v Dubaju

Belorusinja Aryna Sabalenka, druga igralka sveta in dvakratna zmagovalka odprtega prvenstva Avstralije, je hitro končala nastope na turnirju WTA 1000 v Dubaju. Že v drugem krogu je na trdi podlagi izgubila proti Hrvatici Donni Vekić, 31. igralki na svetovni lestvici, ki je bila boljša s 6:7 (5), 6:3 in 6:0.