TE: Semenič in Peternelova v Vrsarju že v četrtfinalu

Po Evropi se nadaljujejo zadnji turnirji Tennis Europe v letošnjem septembru. Patrik Semenič in Zoja Peternel sta na U12 turnirju v Vrsarju uspešno preskočila že dve oviri. 

Tenis Slovan 0100 210520 VID 1 - TE: Semenič in Peternelova v Vrsarju že v četrtfinalu
Patrik Semenič po preobratu boljši od Zorice. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenska predstavnika bosta na Hrvaškem v sredo lovila preboj v polfinale, obema pa odlično kaže tudi v dvojicah. Semenič se je s svojim soigralcem že prebil v finale, pri deklicah še vedno obstaja možnost, da bi se v finalu dvojic nasproti postavili Peternelova in Luisa Fusil.

V Bad Waltersdorfu v sredo preizkus v 2. kolu U16 turnirja čaka Miho Bajžlja, Luko Videnovića, Pio Petelinšek, Laro Flerin, Ano Taro Praček in Lijo Mumler, ter na U14 turnirju Paola Angelija, Nalo Kovačič in Beti Butino Jazbec. V četrtfinale turnirja U14 v Franciji se bo poizkušal kvalificirati Svit Suljić.

TE Bad Waltersdorf Junior Trophy 2021
(U16, 3. kategorija, Avstrija)

1. kolo
Požonec M. (Slo) – Munster M. (Nem) 1:6, 5:7
Bajželj M. (Slo) – Hofherr S. (Avt/LL) 6:1, 7:5
Hribar M. (Slo/4) – Dressler G. (Avt/WC) 1:6, 4:6
Videnović L. (Slo/3) – Wanger A. (Avt) 6:3, 6:4
Mohar V. (Slo/6) – Biletić I. (Hrv) 6:1, 2:6, 0:6
Petelinšek P. (Slo/1) – prosto
Ažnoh A. J. (Slo/WC) – Hatiegan A. (Rom) 4:6, 2:6
Flerin L. (Slo/5) – Jung C. (Avt/WC) 6:3, 6:0
Praček A. (Slo/4) – Smiskova A. (Češ) 6:4, 6:3
Ribnikar M. S. (Slo) – Kis Czako E. (Mad/6) 1:6, 0:6
Mumlek L. (Slo/2) prosto

2. kolo
Bajželj M. (Slo) – Taskovics V. (Mad/8)
Videnović L. (Slo/3) – Szerencsits B. (Avt)
Petelinšek P. (Slo/1) – Marković I. (Avt)
Flerin L. (Slo/5) – Leitner E. (Avt)
Praček A. (Slo/4) – Selimović A. (Avt)
Mumlek L. (Slo/2) – Tagger L. (Avt)


TE Bad Waltersdorf Junior Trophy 2021
(U14, 3. kategorija, Avstrija)

1. kolo
Šmarčan L. (Slo) – Rittmannberger J. (Avt) 0:6, 1:6
Petrović L. (Slo/7) – Desch V. (Avt/Q) 3:6, 6:4, 3:6
Angeli P. (Slo/2) – Neubauer C. (Avt) 6:2, 6:1
Kovačič N. (Slo/1) – Sabadi L. (Avt) 6:4, 7:5
Senica A. (Slo/8) – Payer A. M. (Avt) 4:6, 3:6
Butina Jazbec B. (Slo/3) – Paukova S. (Svk/Q) 6:2, 6:1
Pernat M. (Slo) – Sziklai E. (Mad) 1:6, 0:3* – predaja

2. kolo
Angeli P. (Slo/2) – Florincas C. (Rom/Q) [29.9.]
Kovačič N. (Slo/1) – Rabbat K. (Rom/Q) [29.9.]
Butina Jazbec B. (Slo/3) – Paukova S. (Svk/Q) [29.9.]


TE Bar-Le-Duc Grand Est
(U14, 3. kategorija, Francija)

1. kolo: Suljić S. (Slo) – Jalouneix G. (Fra) 7:5, 6:3
2. kolo: Suljić S. (Slo) – Jacquemin G. (Fra) [29.9.]


TE 36. Memorijal Slavoj Greblo Vrsar
(U12, 1. kategorija, Hrvaška)

1. kolo
Meolic E. (Slo) – Dumbović I. (Hrv) 1:6, 1:6
Kozjak M. (Slo) – Bregović R. (Hrv) 6:7(9), 3:6
Semenič P. (Slo) – Basar L. (Hrv) 6:0, 6:3
Peternel Z. (Slo) – Santos S. (Hrv) 6:1, 6:1
Fusil A. (Slo) – Petković A. (Hrv) 2:6, 3:6

2. kolo
Semenič P. (Slo) – Zorica D. (Hrv) 0:6, 6:2, 6:1
Peternel Z. (Slo) – Džanić M. (Hrv) 6:3, 6:2

Četrtfinale
Semenič P. (Slo) – Petrasko M. (Svk) [29.9.]
Peternel Z. (Slo) – Pozdniak N. (Rus) [29.9.]