ITF: Špec uspešen v Mehiki, Jakupovičeva do zmage v Kaliforniji

Na turnirjih serije ITF tudi v torek ni manjkalo slovenskih nastopov. Do zmage so se prebili Dalila Jakupović, Veronika Erjavec, Matic Špec, Sven Lah, Marsel Žnuderl, Brina Šulin in Ana Lanišek.

Telemach DP 210116 BW0126 - ITF: Špec uspešen v Mehiki, Jakupovičeva do zmage v Kaliforniji
Matic Špec naskakuje dober rezultat v Cancunu. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

Od vseh slovenskih predstavnikov na ITF turneji v tem tednu na najmočnejšem turnirju (W60) nastopa Dalila Jakupović, ki je v Kaliforniji že zabeležila prvo zmago. V 2. kolo glavnega dela turnirja sta napredovala tudi Matic Špec in Veronika Erjavec, v 3. kolo ITF J4 turnirja na Velem Lošinju pa so se že prebili Marsel Žnuderl, Brina Šulin in Ana Lanišek.

Že svojo tretjo zmago je na M15 turnirju v Teksasu zabeležil Sven Lah, ki je dvema zmagama v kvalifikacijah dodal še zmago v 1. kolu dvojic.

ITF PRO

ITF W60 Berkeley (ZDA)
1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Di Lorenzo F. (Zda/6) 6:3, 6:2
2. kolo: Jakupović D. (Slo) – ?

Dvojice
1. kolo: (1)Jakupović D./Kuwata H. – Bjorklund M./Di Lozenzo F. [29.9.]


ITF W25 Budimpešta (Madžarska) 1. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/15) – Varga V. (Mad) 6:0, 6:1
Erjavec V. (Slo) – Klaffner M. (Avt/11) 6:3, 6:2

2. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/15) – Grymalska A. (Ita/5) 3:6, 5:7
Erjavec V. (Slo) – Kladivova A. (Češ) 2:6, 6:2, 10:5

1. kolo
Potočnik N. (Slo) – Stollar F. (Mad) [29.9.]
Erjavec V. (Slo/Q) – Siskova A. (Češ) 6:1, 6:1

2. kolo
Erjavec V. (Slo/Q) – Turati B. (Ita) [30.9.]

Dvojice
1. kolo: (1)Potočnik N./Radišić N. – prosto
Četrtfinale: (1)Potočnik N./Radišić N. – Peckl K./Vig S. [29.9.]


ITF W15 Lubbock (ZDA)
1. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Aksu S. (Tur) 6:2, 6:7(8), 10:4
2. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Pinto R. (Por/9) 6:2, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Narmont H. (Est/4) 6:1, 6:7(4), 6:10

1. kolo: Komac M. (Slo) – Kessler M. (Zda) [29.9.]

Dvojice, 1. kolo
Komac M./Skryabina M. – Miyamoto A./Sawangkaew M. 3:6, 4:6
Gallero I./Novak K. – Kononova M./Williford K. 5:7, 3:6


ITF M15 Cancun (Mehika)
1. kolo: Špec M. (Slo/8) – Contreras I. (Meh) 7:5, 6:3 
2. kolo: Špec M. (Slo/8) – Lilov V. (Zda) [30.9.]


ITF M15 Lubbock (ZDA)
1. kolo kvalifikacij: Lah S. (Slo/7) – Frantzen C. (Nem) 6:3, 1:6, 10:4
2. kolo kvalifikacij: Lah S. (Slo/7) – Richards A. (Zda/5) 6:0, 6:0
1. kolo: Lah S. (Slo/7) – Fancutt T. (Avs/3) [29.9.]

Dvojice
1. kolo: Frantzen C./Lah S. – Azoides D./Valiev I. 6:3, 6:3
Četrtfinale: Frantzen C./Lah S. – Colak O./Colby R. [29.9.]



ITF JUNIORS

ITF J4 Veli Lošinj (Hrvaška), 1. kolo kvalifikacij
Flander T. (Slo) prosto
Bogunović M. (Slo) – Babić R. (Hrv) 3:6, 1:6
Sok N. (Slo) – Margetić M. (Hrv) 3:6, 6:2, 10:5
Pliberšek N. (Slo) – 
prosto
Završki N. (Slo)– prosto

2. kolo kvalifikacij
Flander T. (Slo) – Šarić F. (Hrv) 0:2* – predaja
Sok N. (Slo) – Horvat V. (Hrv/7) 0:6, 6:4, 10:2
Pliberšek N. (Slo) – 
Gladan D. (Hrv) 6:1, 6:1
Završki N. (Slo) – Poticna V. (Svk) 2:6, 6:3, 4:10

3. kolo kvalifikacij
Sok N. (Slo) – Lavoratori P. (Ita/6) 2:6, 1:6

1. kolo
Angeli C. (Slo) – Lavoratori P. (Ita) 6:3, 6:5* – predaja
Škorjanc N. (Slo) – prosto
Žnuderl M. (Slo) prosto
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Garifullin A. (Rus) 7:5, 6:4
Kirbiš A. (Slo) – Ostro T. (Hrv) 0:6, 6:4, 6:4
Švec Ž. (Slo) – Tomić R. (Bih) 4:6, 4:6
Obrul L. (Slo/10) – prosto
Miković N. (Slo) – Markovina D. (Hrv) 7:6(3), 6:2
Japelj J. (Slo) – Bulović M. (Hrv) 4:6, 6:0, 4:6
Bečirovič Novak H. (Slo) – Tomeljak N. (Hrv) 6:1, 6:1
Radišić M. (Slo) – Tesankić N. (Hrv) 2:6, 7:6(5), 0:6
Šulin B. (Slo) prosto
Lampret M. (Slo) – Sramkova T. (Svk) 6:2, 3:6, 6:4
Planinšek A. (Slo/11) – prosto
Strašek N. (Slo/9) – prosto
Lanišek A. (Slo/13)prosto
Žnuderl A. (Slo) – Poticna V. (Svk) 6:2, 7:5
Milić E. N. (Slo/10) – prosto
Pliberšek N. (Slo) – Poljan E. (Hrv) 6:0, 6:0

2. kolo
Angeli C. (Slo) – Berranger I. (Fra/15) 2:6, 0:4* – predaja
Škorjanc N. (Slo/8) – Jovanović N. (Srb) 3:6, 6:1, 2:6
Žnuderl M. (Slo/13) – Pall N. (Mad) 6:0, 6:1
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Jurina P. (Hrv/12) 2:6, 3:6
Kirbiš A. (Slo) – Myslivec S. (Češ/5) 4:6, 3:6
Obrul L. (Slo/10) – Rieber L. (Nem) [29.9.]
Miković N. (Slo) – Kubiak C. (Fra/16) [29.9.]
Bečirovič Novak H. (Slo) – Sarinova S. (Svk/1) 2:6, 2:6
Šulin B. (Slo/6) – Stanić M. (Hrv) 6:1, 6:0
Lampret M. (Slo) – Tarocco L. (Hrv/15) [29.9.]
Planinšek A. (Slo/11) – Teodosescu N. (Ita) [29.9.]
Strašek N. (Slo/9) – Ivković L. (Hrv) [29.9.]
Lanišek A. (Slo/13) – Kozak V. (Vb) 6:3, 6:3
Žnuderl A. (Slo) – Knežević N. (Hrv/3) [29.9.]
Milić E. N. (Slo/10) – Derniković R. (Hrv) [29.9.]
Pliberšek N. (Slo) – Pieczynska S. (Pol/14) 2:6, 0:6

3. kolo
Žnuderl M. (Slo) – Pires T. (Fra/4)
Šulin B. (Slo) – Frankowska Z. (Pol/12)
Lanišek A. (Slo/13) – ?