TE: Polfinalist Erik Meolic navdušuje na Otočcu, Sara Kovačević zmagovalka turnirja dvojic

Erik Meolic je na igriščih ŽTK Maribor začel z zmago.

Mladi slovenski teniški up Erik Meolic (roj. 2011) se je na Otočcu prebil do dosedaj najboljšega rezultata na mednarodnih turnirjih. Prvič se je uvrstil v polfinale turnirja Tennis Europe, že v petek lahko svoj rezultat še nadgradi.

Erik Meolic navdušuje na Tennis Europe turnirju na Otočcu.

TE: Na Otočcu se začenjajo izločilni boji, Suljić v Franciji že dvakrat uspešen

Erik Meolic je na Otočcu že v skupinskem delu ’round-robin’ turnirja predstavljal nerešljivo uganko za nasprotnike. Vse tri je premagal z rezultatom 6:0 in 6:0, odlične občutke pa je potrdil tudi na začetku izločilnih bojev. V četrtfinalu je s 6:3 in 6:3 ugnal nasprotnika iz Avstrije in si tako priigral mesto v polfinalu.

V četrtfinalu se je med drugim končala pot Luke Požonca in Sare Kovačević. Slednja je po porazu v posamični konkurenci vse misli usmerila v turnir dvojic, kjer se je z Italijanko Sofio Ferraris veselila svojega drugega naslova na turnirjih Tennis Europe. Predtem je bila junija v dvojicah že najboljša v Trstu.

V Franciji je Svit Suljić na izjemno močnem TE turnirju U14 kategorije 1 v osmini finala tesno klonil proti 4. nosilcu turnirja, v četrtfinalu turnirja dvojic pa se je končala pot Zoje Peternel.

TE OTOČEC – U12
(Slovenija, pesek, kategorija 2)

Vsi rezultati skupinskega dela turnirja (kliknite za prevezavo)

Djokić S./Pečovnik J. – Potočnjak V./Voljavec P. 2:6, 3:6
Ferraris S./Kovačević S. – Brozina M./Džanić M. 6:3, 7:6(3)

1. kolo: (8)Peternel Z./Van Brempt M. – Bruscia I./Lesdos C. 6:1, 6:0
2. kolo: (8)Peternel Z./Van Brempt M. – Hassan Assad H. A. F./Tawila J. 6:2, 6:7(4), 10:8
Četrtfinale: (8)Peternel Z./Van Brempt M. – (4)Belanska L./Kryvoruchko S. 5:7, 2:6