ITF: Nikola Puntarič polfinalist v Sarajevu, Lipovšek med 8 v Sofiji

Slovenski mladinski teniški igralec Nikola Puntarič je na mladinskem ITF turnirju v Sarajevu še tretjo zmago in si tako zagotovil mesto v petkovem polfinalu. Še zmago je od preboja v polfinale na profesionalnem M15 turnirju v Sofiji oddaljen Tomas Lipovšek Puches. 

Telemach DP 210116 BW0142 - ITF: Nikola Puntarič polfinalist v Sarajevu, Lipovšek med 8 v Sofiji
Nikola Puntarič v Sarajevu že v polfinalu. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

Preberite tudi:
ITF: 14-letna Ela Plošnik navdušuje na mladinskem turnirju v Sarajevu, Švec uspešen v Romuniji

V Sarajevu sta na mladinskem ITF turnirju 5. ranga v četrtek dva Slovenca lovila preboj v polfinale. 14-letna Ela Plošnik je morala priznati premoč dve leti starejši domačinki, uspešen pa je bil Nikola Puntarič. Ta je s 6:3 in 6:3 premagal 5. nosilca turnirja in si tako priboril polfinalni zmenek proti Hrvatu Markovini, ki je v 1. kolu glavnega dela turnirja predstavljal previsoko oviro za Luko Videnovića.

Na profesionalnem M15 turnirju v Sofiji še naprej v igri za dvojni naslov ostaja Tomas Lipovšek Puches, ki se bo v petek v posamični konkurenci boril za mesto v polfinalu, v dvojicah pa že za finalno vstopnico. V Timisoari (J3) se je v 2. kolu končala pot Žige Šveca, v Grčiji (J4) pa se je Tristanu Flandru v dvojicah uspelo prebiti do polfinala.

ITF – WTT PRO

M15 Velenje
(Slovenija, pesek, zunaj)

Vsi rezultati


M15 Sofia
(Bolgarija, pesek, zunaj)

1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo/4) – Donev G. (Blg) 6:7(1), 6:3, 6:3
2. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo/4) – Duran T. (Tur) 6:2, 6:4
Četrtfinale: Lipovšek Puches T. (Slo/4) –  Dancu V. A. (Rom) [8.7.]

Dvojice
1. kolo: (1)Galarza J. I./Lipovšek Puches T. – Ianakiev M./Shandrov V. 6:3, 6:1
Četrtfinale: (1)Galarza J. I./Lipovšek Puches T. – Markov V./Radulov I. 3:6, 6:4, 10:7
Polfinale: (1)Galarza J. I./Lipovšek Puches T. – Dimitrov V./Kolyachev N. [8.7.]



ITF – WTT JUNIORS

J3 Timisoara
(Romunija, pesek, zunaj)

1. kolo: Švec Ž. (Slo) – Maksimović M. (Srb) 6:2, 6:2
2. kolo: Švec Ž. (Slo) – Aginskiy S. (Ukr/8) 4:6, 2:6


J3 Neunkirchen
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Talan Lopatič L. (Slo/Q) – Kleber M. S. (Nem/WC) 6:0, 6:4
Šulin B. (Slo) – Steiner V. (Nem) 2:6, 3:6

2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo/Q) – Barsukov N. (Nem/11) 2:6, 3:6

Dvojice
1. kolo: (7)Nayar A./Šulin B. – prosto
2. kolo: (7)Nayar A./Šulin B. – Bennemann E./Resch H. 6:4, 6:4
Četrtfinale: (7)Nayar A./Šulin B. – (2)Du Pree B./Van Emst S. 3:6, 1:6


J4 Ioannina
(Grčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Flander T. (Slo) – Gavani R. (Blg) 3:6, 6:2, 5:7

Dvojice
1. kolo: (3)Flander T./Nano M. – Polichronopoulos A./Shumilov E. 6:1, 6:1
Četrtfinale: (3)Flander T./Nano M. – Chatziavraam N./Daskalović A. 6:1, 6:2
Polfinale: (3)Flander N./Nano M. – (1)Dessonov D./Derepasko T. [8.7.]


J5 Sarajevo
(BIH, pesek, zunaj)

1. kolo
Sok N. (Slo/WC) – Milosavljević M. (Srb/6) 6:4, 6:0
Mohar V. (Slo/Q) – Savay Z. S. (Mad) 5:7, 6:2, 6:4 
Černe D. (Slo) – Ristov M. (Črg/8) 3:6, 2:6
Puntarič N. (Slo/3) – Mihajlović T. (Srb/WC) 6:0, 6:2
Videnovič L. (Slo) – Markovina D. (Hrv/7) 6:7(2), 2:6
Senica A. (Slo/Q) – Tomeljak N. (Hrv) 6:2, 6:0
Plošnik E. (Slo/Q) – Roso K. (Hrv) 6:3, 6:2

2. kolo
Sok N. (Slo/WC) – Duan H. (Kit) 2:6* – predaja
Mohar V. (Slo/Q) – Pleshivtsev E. (Rus/4) 6:7(5), 3:6
Puntarič N. (Slo/3) – Maričić L. (Hrv/WC) 6:0, 2:6, 6:2
Senica A. (Slo/Q) – Jovanović M. (Srb/3) 4:6, 4:6
Plošnik E. (Slo/Q) – Golubović L. H. (Zda) 6:4, 6:1

Četrtfinale
Puntarič N. (Slo/3) – Gorin E. (Rus/5) 6:3, 6:3
Plošnik E. (Slo) – Ignjatić A. (Bih/4) 6:7(3), 1:6

Polfinale: Puntarič N. (Slo/3) – Markovina D. (Hrv/7) [8.7.]

Dvojice, 1. kolo
Mohar V./Videnovič L. – Barbarino L./Comino L. 6:7(5), 3:6
Ivanković M./Ribnikar M. S. – Gojković J./Roso K. 5:7, 4:6
Brzina A./Plošnik E. – Tomeljak N./Zlateva J. 0:6, 2:6