TE: Po Evropi uspešen začetek Cikajlove, Peternelove, Hribarja in Šeška

Po Evropi v tem tednu poteka šest Tennis Europe turnirjev, na treh nastopajo tudi Slovenci. Največ se jih je v boj za odmeven rezultat podalo na Reki, kjer sta si mesto v 2. kolu glavnega dela turnirja že priigrala Matic Hribar in Zoja Peternel.

Tenis Koper 00231 211002 VID - TE: Po Evropi uspešen začetek Cikajlove, Peternelove, Hribarja in Šeška
Zoja Peternel v 1. kolu prepričljivo boljša od svoje tekmice. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Ob Hribarju in Peternelovi imajo na Reki možnost za preboj v 2. kolo glavnega dela turnirja še Lukas Marjanovič, Leon Šmarčan in Luisa Fusil, ki bodo tekmo 1. kola odigrali v torek. Po dve zmagi sta v kvalifikacijah zbrala Blaž Šteblaj in Klemen Škorjanc, ki sta v kvalifikacijah obstala na zadnji oviri.

V Novem Sadu je prepričljivo zmago v 1. kolu zabeležila Eva Cikajlo, na Portugalskem pa se je turnir uspešno začel za Žigo Šeška. V 1. kolu je obstala Beti Butina Jazbec, v torek se bo na igrišče podal še Svit Suljić.

TENNIS EUROPE

U16 Novi Sad
(Srbija, kat. 2, pesek)

1. kolo: Cikajlo E. (Slo/4) – Djukić D. (Srb) 6:0, 6:2
2. kolo: Cikajlo E. (Slo/4) – ?

Dvojice
1. kolo: (1)Cikajlo E./Kostović T. – prosto
2. kolo: (1)Cikajlo E./Kostović T. – ?


U16 Reka
(Hrvaška, kat. 3, pesek)

1. kolo kvalifikacij
Šteblaj B. (Slo/9) prosto
Bole N. G. (Slo) – Lapsansky A. (Svk) 4:6, 6:4, 5:10
Škorjanc Kr. (Slo) – Lorenzon M. (Ita) 1:6, 0:6
Škorjanc Kl. (Slo) – Jurišić K. (Hrv) 6:4, 6:3
Marn P. (Slo) – Smrcka J. (Nem) 2:6, 7:5, 6:10
Bečirovič Novak M. (Slo) – Perego S. (Ita) 6:7(4), 6:1, 10:6
Gorenšek K. (Slo) – Cattaneo A. (Ita) 6:4, 6:3

2. kolo kvalifikacij
Šteblaj B. (Slo/9) – Kufner F. (Hrv) 6:2, 6:4
Škorjanc Kl. (Slo) – Briganti P. (Ita/5) 6:0, 6:0
Bečirovič Novak M. (Slo) – Didier J. (Fra/7) 2:6, 0:6
Gorenšek K. (Slo) – Chiavuzzo A. (Ita/8) 3:6, 5:7

3. kolo kvalifikacij
Šteblaj B. (Slo/9) – Caciolli D. (Ita/1) 2:6, 6:4, 5:10
Škorjanc Kl. (Slo) – Cucchi N. (Ita) 4:6, 6:7(8)

1. kolo
Retelj M. (Slo) – Jilly A. (Mad/9) 7:5, 1:6, 1:4* – predaja
Marjanovič L. (Slo/3) – Jutresa H. (Hrv) [5.4.]
Albreht L. (Slo) – Mecarelli M. (Ita/11) 1:6, 2:6
Hribar M. (Slo/5) – Birk K. M. (Est) 6:1, 6:1
Šmarčan L. (Slo) – Dobrila T. (Hrv/WC) [5.4.]
Fusil L. (Slo) – Fratila V. (Rom/13) [5.4.]
Peternel Z. (Slo/15) – Jelenić P. (Hrv) 6:1, 6:2
Širovnik A. (Slo) – Tomić L. (Hrv/10) 0:6, 1:6
Bogatin J. (Slo/6) – Zenato V. (Ita/LL) 4:6, 4:6
Dirnbek K. (Slo) – Tomeljak N. (Hrv/16) 6:2, 1:6, 2:6
Aznoh A. J. (Slo) – Jelenić N. (Hrv) 4:6, 3:6

2. kolo
Hribar M. (Slo/5) – Ciurnelli R. (Ita) [6.4.]
Peternel Z. (Slo/15) – ?

Dvojice, 1. kolo
Marjanovič L./Suboch D. – (8)Freitas J./Kohl T.
Albreht L./Škorjanc Kl. – (6)Pizzigoni M./Seghetti S.
(7)Hribar M./Šteblaj B. – Maislinger N./Miškić L.
Gribyakin N./Šmarčan L. – (5)Bogdan S./Milovanov T.
Ažnoh A. J./Kosmač K. – Munivrana M./Širovnik A.
(7)Drozdz O./Fusil L. – prosto
(2)Bogatin J./Scurtu J. – prosto

2. kolo
(7)Drozdz O./Fusil L. – ?
(2)Bogatin J./Scurtu J. – ?


U14 Maia
(Portugalska, super kat., pesek)

1. kolo
Suljić S. (Slo/WC) – Ceban M. (Vb) [5.4.]
Šeško Ž. (Slo/15) – Andersson L. (Šve) 6:0, 7:6(2)
Butina Jazbec B. (Slo) – Sidelnyk M. (Ukr/WC) 1:6, 5:7

2. kolo
Šeško Ž. (Slo/15) – Averjanov E. (Est) [5.4.]

Dvojice
(3)Nurlanuly Z./Šeško Ž. – Castro G./Simoes S. 6:1, 5:7, 10:5
Heidlmair M./Suljić S. – (8)Tazabekov D./Zhalgasbay D. 1:6, 4:6
Butina Jazbec B./Hristova A. – (4)Alonso C./Hetherington S. 7:6(7), 6:4