TE: Odlična Eva Cikajlo v Novem Sadu do novega naslova, tesen poraz Šeška

Eva Cikajlo (2007) nadaljuje z zbiranjem naslovov na mednarodnih tleh. V Novem Sadu je na Tennis Europe U16 turnirju prišla že do tretjega letošnjega naslova, skupno petega na turnirjih Tennis Europe.

Eva Cikajlo se je v Novem Sadu izkazala tako v dvojicah kot tudi v posamični konkurenci. (Foto: Imre Cikajlo)

TE: Po Evropi uspešen začetek Cikajlove, Peternelove, Hribarja in Šeška
TE: Hribar, Marjanovič in Peternelova na Reki napredovali v 3. kolo, naprej tudi Šeško in Cikajlova
TE: Eva Cikajlo v Novem Sadu že v polfinalu, Beti Butina Jazbec na Portugalskem osvojila tolažilni turnir

TENNIS EUROPE

U16 Novi Sad
(Srbija, kat. 2, pesek)

Leta 2019 je na Otočcu prišla do svoje prve turnirske zmage na turnirjih Tennis Europe. Najboljša je bila v posamični konkurenci, od takrat naprej pa je Eva Cikajlo osvojila kar štiri naslove v konkurenci dvojic. Leta 2021 spet na Otočcu in v Københavnu, letos pa je visoko v zrak dvignila že kar tri zmagovalne pokale.

Začelo se je v Franciji, sledil je izjemno uspešen turnir v Oslu, kjer se je ob naslovu v dvojicah prebila še do finala v posamični konkurenci, podobno uspešen pa je bil tudi tokratni turnir v Novem Sadu. V posamičnem turnirju se je prebila med najboljše štiri, znova pa je vse do konca šla v dvojicah. Tokrat se je turnirske zmage razveselila s Srbkinjo Teodoro Kostović.

2. kolo: (1)Cikajlo E./Kostović T. – Kaegi Z./Schnyder S. A. 6:4, 3:6, 10:6
Četrtfinale: (1)Cikajlo E./Kostović T. – (6)Vuksanović L./Zafirovska Z. 6:3, 6:2
Polfinale: (1)Cikajlo E./Kostović T. – (4)Stula S./Tanasković M. 6:4, 4:6, 10:4
Finale: (1)Cikajlo E./Kostović T. – Džimović S./Kuznietsova P. 6:1, 6:4

U16 Reka
(Hrvaška, kat. 3, pesek)

Le eno samo zmago je bila od nove turnirske zmage oddaljena tudi Evina vrstnica Julija Bogatin. Predstavnica TK Luka Koper je na Reki na Hrvaškem skupaj z Italijanko Jennifer Scurtu zaigrala v finalu dvojic, kjer sta igralki morali priznati premoč 1. nosilkama. Bogatinova tako ostaja pri dveh naslovih na turnirjih Tennis Europe, oba je osvojila v dvojicah (2020 Koper, 2021 Otočec).

Posamično
Rezultati kvalifikacij (kliknite za prevezavo)

Dvojice, 1. kolo

Četrtfinale: (2)Bogatin J./Scurtu J. – (7)Drozdz O./Fusil L. b.b.
Polfinale: (2)Bogatin J./Scurtu J. – De Santis G./Iozzi A. 7:6(6), 6:4
Finale: (2)Bogatin J./Scurtu J. – (1)Maines N./Zoldakova D. 3:6, 1:6

U14 Maia
(Portugalska, super kat., pesek)

Na odlični poti do naslova je bil tudi Žiga Šeško, prav tako v dvojicah. Član TK As Litija je odlično nastopal na močnem U14 turnirju na Portugalskem, kjer se je skupaj s Kazahstancem Nurlanulyjem prebil do finala dvojic. Tam sta Žiga in Zangar prvi niz dobila s 6:1, drugega tesno izgubila s 5:7, odločilni tretji niz pa je z rezultatom 10:5 pripadel 4. nosilcema.

Že v petek se je na Portugalskem osvojenega tolažilnega turnirja veselila Beti Butina Jazbec.

Polfinale: (3)Nurlanuly Z./Šeško Ž. – (6)Rybakin S./Ege Sik M. 6:3, 6:4
Finale: (3)Nurlanuly Z./Šeško Ž. – (4)Dedura-Palomero D./McDonald N. 6:1, 5:7, 5:10