TE: Na Bergantovem memorialu najdlje polfinalista Bečirovič Novak in Mihelčič, Štor med najboljših 8

Aljaž Štor v Avstriji nastopa kot 1. nosilec turnirja. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V nedeljo se je s štirimi finalnimi dvoboji končal Bergantov memorial, tj. turnir Tennis Europe za igralce do 14. in do 16. leta starosti. Na turnirju so dober vtis pustili tudi nekateri slovenskih predstavniki, med katerimi sta se najdlje prebila Mark Bečirovič Novak in Sara Mihelčič.

Aljaž Štor se je v Mariboru prebil med najboljših 8, v četrtfinalu pa klonil proti kasnejšemu zmagovalcu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V starostni kategoriji U16 sta se v finalu za turnirsko zmago pomerila Norvežan Sander Juuhl Siversten in Italijan Lorenzo Berto. Prvi je v polfinalu ugnal Marka Bečiroviča Novaka, medtem ko je Italijan na poti do finala med drugim premagal Matica Surlo, Marka Retlja in v osmini finala Gašperja Matijašiča. Zmage s 6:4 in 6:2 se je veselil Skandinavec. Pri dekletih je bila prepričljivo najboljša Britanka Hollie Smart, proti kateri pravega recepta ni našla niti Alja Senica v 2. kolu. Od Slovenk je najdlje prišla Sara Mihelčič, ki je polfinalni obračun proti drugi finalistki Edie Griffiths predala še pred začetkom dvoboja.

V kategoriji U14 se je od Slovencev najbolj izkazal Aljaž Štor, ki se je z dvema zmagama prebil v četrtfinale, tam pa moral priznati premoč končnemu zmagovalcu Moritzu Glauserju. Igralcu iz Lihtenštajna na turnirju v Mariboru resneje ni uspel konkurirati nihče. Prvi nosilec turnirja Patrik Semenič je turnir nesrečno končal v 3. kolu, ko se zaradi bolečin v hrbtu na igrišču ni prikazal. Pri deklicah je največji pokal visoko v zrak dvignila Rusinja Eva Kaliadina.