TE Bergantov memorial: Mihelčič, Senica, Bečirovič Novak in Lugarič že v četrtfinalu

Sara Mihelčič bo v četrtfinalu izzvala klubsko soigralko Kajo Kadak Ocvirk. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Na igriščih TK Branik Maribor se v četrtek nadaljuje Bergantov memorial, teniški turnir Tennis Europe za igralce do 14. in do 16. leta starosti. Štirje Slovenci so se že prebili v četrtfinale, sledi jim lahko še Aljaž Štor. 

Sara Mihelčič prepričljivo boljša od 2. nosilke turnirja. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Nekateri igralci so se v četrtek na Štajerskem predstavili kar dvakrat. Ena takih je bila Sara Mihelčič, ki proti dvema nasprotnicama ni izgubila niti niza in napredovala v četrtfinale. Med najboljših osem se je v kategoriji do 16. leta starosti uspelo prebiti še Marku Bečiroviču Novaku in Liamu Lugariču, ki si bosta v petek stala nasproti, ter Alji Senici. 

V kategoriji U16 preboj v četrtfinale lovi še Gašper Matijašič, v kategoriji U14 pa Aljaž Štor, medtem ko je 1. nosilec turnirja Patrik Semenič tekmo 3. kola predal.

TENNIS EUROPE – BERGANTOV MEMORIAL
(TK Branik Maribor, kategorija 2)

FANTJE U16

1. kolo
Klep T. (Slo/WC) – Horvat J. (Hrv/Q) 6:3, 1:6, 4:6
Ramovš B. (Slo/LL) – prosto
Winterleitner M. (Slo) – Trojan S. (Svk) 6:0, 6:0
Šmarčan L. (Slo/WC) – Olsson W. (Šve) 2:6, 2:6
Mervič J. (Slo) – Lund S. (Dan) 2:6, 4:6
Bečirovič Novak M. (Slo/14) – prosto
Rozman A. (Slo/WC) – Odegaard T. (Nor) 3:6, 0:6
Koblar R. (Slo/WC) – Engkvist F. (Šve) 6:3, 6:7(6), 4:6
Lugarič L. (Slo/6) – prosto
Retelj M. (Slo) – Berto L. (Ita/Q) 6:4, 2:6, 0:2* – predaja
Matijašič G. (SLo/11) prosto
Ploj J. (Slo/Q) – Kreutz J. (Avt/Q) 6:4, 6:0
Zajc Gajšek L. (Slo/8) prosto
Najzer J. (Slo) – Karmteg O. (Šve) 2:6, 2:6
Marinšek L. (Slo/Q) – Sabbatini M. (Ita) 2:6, 2:6
Laubič M. (Slo) – Ekoff J. (Šve) 6:2, 6:3
Vodnik J. (Slo/WC) – Suchter M. (Svk) 2:6, 0:6

2. kolo
Ramovš B. (Slo/LL) – Ficjan R. (Avt/Q) 4:6, 7:6(3), 3:6
Winterleitner M. (Slo) – Maina A. (Ita/12) 6:3, 6:7(3), 3:6
Bečirovič Novak M. (Slo/14) – Cederqvist V. (Šve) 6:1, 6:2
Lugarič L. (Slo/6) – Engkvist F. (Šve) 4:6, 6:4, 7:6(3)
Matijašič G. (Slo/11) – Hannestad M. (Nor) 6:3, 6:3
Ploj J. (Slo/Q) – Andersson L. (Šve/16) 2:6, 2:6
Zajc Gajšek L. (Slo/8) – Karmteg O. (Šve) 6:1, 6:4
Laubič M. (Slo) – Radojičić M. (Srb/15) 1:6, 3:6

3. kolo
Bečirovič Novak M. (Slo/14) – Tazabekov D. (Kaz/4) 6:4, 6:4
Lugarič L. (Slo/6) – Odegaard T. (Nor) 6:4, 7:6(4)
Zajc Gajšek L. (Slo/8) – Christensen-Scheel J. (Nor/10) 6:1, 3:6, 4:6
Matijašič G. (Slo/11) – Beto L. (Ita/Q) [18.5.]

Četrtfinale
Bečirovič Novak M. (Slo/14) – Lugarič L. (Slo/6)

Rezultati dvojic


DEKLETA U16

1. kolo
Štusaj D. (Slo) – Kraljević N. (Švi/WC) 5:7, 5:5*- predaja
Senica A. (Slo) – Nedić T. (Avt) 6:0, 6:1
Bizjak Z. (Slo) – Labib N. (Rom/4) 6:7(7), 1:6
Šifkovič E. (Slo/WC) – Dujaković A. (Nem/Q) 6:1, 6:2
Mastnak E. (Slo) – Griffiths E. (Vb) 1:6, 2:6
Marinkovič A. (Slo/WC) – Urbicher K. (Avt) 6:3, 7:5
Murshed T. (Slo) – Savić L. (Vb) 7:5, 4:6, 3:6
Mihelčič S. (Slo) – Riela S. (Ita) 6:1, 6:4

2. kolo
Senica A. (Slo) – Barhacova S. (Svk/5) 6:1, 6:1
Šifkovič E. (Slo/WC) – Jeck V. (Mad/7) 6:7, 1:6
Marinkovič A. (Slo/WC) – Ivanović G. (Srb/3) 0:6, 0:6
Mihelčič S. (Slo) – Kolesarova J. (Svk/2) 6:1, 6:1

Četrtfinale
Mihelčič S. (Slo) – ?

Rezultati dvojic


DEČKI U14

1. kolo
Semenič P. (Slo/1) – prosto
Konečnik L. (Slo) – Selvaraasan A. (Vb) 0:1* – predaja
Šuštarič Kalin N. (Slo) – Awomoyi E. (Zda) 1:6, 4:6
Škundrič P. (Slo) – Berthels T. (Bel/Q) 5:7, 2:6
Milanović G. (Slo/WC) – Streich D. (Švi) 0:6, 0:6
Škundrič M. (Slo/WC) – Angello S. (Avt/LL) 6:3, 3:6, 0:6
Kozjak M. (Slo) – Frobel N. (Šve) 1:6, 3:6
Škorjanc K. (Slo/WC) – Parnet A. (Fra/Q) 0:6, 2:6
Djokič S. (Slo) – Wollenberg G. (Avt/WC) 6:1, 6:3
Videnović S. (Slo) – Vetterli N. (Švi) 1:6, 2:6
Štor A. (Slo/11) – prosto
Pečovnik J. (Slo) – Clijmans F. (Bel/Q) 3:6, 6:4, 6:4

2. kolo
Semenič P. (Slo/1) – Janssen S. (Bel/Q) 6:2, 6:0
Djokič S. (Slo) – Lee J. (Zda) 0:6, 0:6
Štor A. (Slo/11) – Lytovchenko K. (Ukr/WC) 6:2, 6:2
Pečovnik J. (Slo) – Glauser M. (Lih/2) 1:6, 0:6

3. kolo
Semenič P. (Slo/1) – Mladenović L. (Švi) b.b.
Štor A. (Slo/11) – ? [18.5.]

Rezultati dvojic


DEKLICE U14

1. kolo
Hat N. (Slo) – Schernthaner J. (Avt/Q) 2:6, 0:6
Štor N. (Slo) – Del Sal B. (Ita) 6:3, 6:2
Yaneva V. (Slo/7) – prosto
Semenič K. (Slo) – Uebersx M. (Švi) 2:6, 2:6
Pleskovič L. (Slo) – Pescetelli C. (Ita/Q) 0:6, 2:6
Vončina L. (Slo/WC) – Ortner Y. (Avt) 0:6, 0:6
Kunčič M. (Slo) – Wager N. (Izr) 6:7(2), 3:6
Kantoci V. (Slo) – Dubinsky M. (Izr) 0:6, 0:6
Markl T. (Slo/WC) – Škalička E. (Svk) 1:6, 2:6
Kovačević S. (Slo/13) prosto
Vreže U. (Slo) – Tranchero E. (Ita) 2:6, 0:6
Stražar H. (Slo/WC) – Malchenko D. (Ukr) 6:4, 6:3
Razingar R. (Slo/Q) – Laudicino N. (Ita) 2:6, 2:6
Vreže I. (Slo) – Šplajt T. (Hrv) 1:6, 2:6

2. kolo
Štor N. (Slo) – Ba E. (Bel/9) 2:6, 2:6
Yaneva V. (Slo/7) – Frommenwiler A. (Švi) 1:6, 2:6
Kovačević S. (Slo/13) – Dayer A. (Švi/WC) 3:6, 0:6
Stražar H. (Slo/WC) – Vanden Abeele J. (Bel/5) 0:6, 2:6

Rezultati dvojic



OSTALI TENNIS EUROPE TURNIRJI

U14 Bukarešta
(Romunija, pesek, kategorija 1)

1. kolo: Fusil L. (Slo/7) – Pienariu G. (Rom) 6:0, 6:1
2. kolo: Fusil L. (Slo/7) – Plescan D. (Rom/Q) 6:2, 6:2
3. kolo: Fusil L. (Slo/7) – Butuc Cerchez s. (Rom/10) 0:6, 3:6 

Dvojice
1. kolo: (3)Fusil L./Pop M. prosto
2. kolo: (3)Fusil L./Pop M. – Mocanu N./Plescan D. 6:0, 6:3
Četrtfinale: (3)Fusil L./Pop M. – (7)Barzakova A./Nuneva N. 7:5, 4:6, 10:4
Polfinale: (3)Fusil L./Pop M. – (2)Boian I./Stoyanov A. [19.5.]

Preberite tudi:
TE Bergantov memorial: 18 Slovencev že napredovalo v 2. kolo
TE Bergantov memorial: V 3. kolo že napredovali Bečirovič Novak, Lugarič, Matijašič, Semenič in Štor