Tamara Zidanšek na nemškem tepihu začela z zmago nad Radwansko

Tamara Zidanšek v Nemčiji začela z zmago. (Foto: Nik Moder / Sportida)

Tamara Zidanšek se ta teden mudi v Nemčiji, natančneje v Altenkirchnu, kjer nastopa na ITF turnirju z nagradnim skladom 60.000 ameriških dolarjev. 25-letna Konjičanka je začela z zmago nad Poljakinjo Urszulo Radwansko, sestro bivše 2. igralke sveta Agnieszko.

Tamara Zidanšek, ki trenutno na WTA lestvici zaseda 118. mesto, se bo v Nemčiji z dobrim rezultatom poizkušala približati povratku med elitno 100-terico. V 1. kolu ITF turnirja se je morala za zmago potiti kar 2 uri in 32 minut. Radwanska je prvi niz dobila s 7:6(6), zmage pa se vendarle na koncu ni veselila. Slovenka je drugi niz dobila s 6:4, v tretjem pa igre ni več oddala.

Konjičanki v Altenkirchnu pripada vloga 1. nosilke turnirja, 2. nosilka turnirja Eva Lys (116. na WTA) je že izpadla, 3. nosilka je Viktoria Kužmova. V kvalifikacijah turnirja se je preizkusila tudi Pia Lovrič, ki je s 3:6 in 4:6 klonila proti eni izmed domačih predstavnic.