Stan “The Man” je nazaj! Velika zmaga za Švicarja

Malo je tistih, ki so v uvodnem obračunu tekmovanja med Stanom Wawrinko in Grigorjem Dimitrovom izbrali Švicarja kot zmagovalca. V zadnjih nekaj tednih ni kazal dobre forme, toda Stan “The Man” ni prebral scenarija, ki ga je spisal Bolgar.

Wawrinka je zabeležil eno največjih zmag od svojega povratka. Z 1:6, 7:6, 7:6 in 6:4 je premagal Grigorja Dimitrova. 33-letnik je potreboval kar nekaj časa, da se je ogrel, ampak nato pa je deloval kot nov. Dimitrov je serviral pri rezultatu 5:3 v tretjem nizu za veliko prednost, a še enkrat več, kot že tolikokrat prej v karieri, spodletel ob najbolj kritičnem trenutku. Podaljšana igra je šla v roke Wawrinke, za njo pa še četrti niz. Tega je dobil zgolj z enim brejkom.

Naslednji nasprotnik za enega najlepših enoročnih backhandov v teniški karavani je Thomas Fabbiano, ki je premagal Yukija Bhambrija.