Srbsko-italijanski finale v Budimpešti!

Filip Krajinović bo skušal postal še deveti igralec to sezono, ki bi osvojil svoj prvi ATP naslov. V dveh nizih je gladko s 6:2 in 6:2 premagala Pierra-Huguesa Herberta. Po eni uri igre se je uvrstil v finale ATP turnirja v Budimpešti, kjer bo igral proti Matteu Berretiniju.

Filip Krajinović (Foto: ATP)

Italijan je pokvaril srbski finale, ki bi lahko bil, saj je porazil Lasla Djereja s 6.4 in 6:2. Ampak bolj prepričljiv je bil Krajinović, ki je izgubil samo šest servisnih točk in se ni soočil z brejk priložnostjo, da je dosegel svoj drugi ATP finale. Prvič je do zadnje stopničke prišel leta 2017, ko je nastopil v finalu Mastersa v Parizu.

“Nisem pričakoval tega, saj sem igral v kvalifikacijah. Da igram v finalu, je zelo velik dosežek zame,” je povedal Krajinović. Danes sem igral zares dobro. Odićno sem serviral in res sem vesel. Jutri v finalu bom užival.”