Slovenija po 2 zapravljenih žogicah za zmago v izgubljenem položaju

Kavčič je v svojem 1. obračunu upravičil vlogo favorita. (Foto: Instagram)

Izbrana vrsta Slovenije je v obračunu 1. svetovne skupine Davisovega pokala po uvodnih dveh dvobojih v izgubljenem položaju. Po porazu Nika Razborška je klonil še Blaž Kavčič, ki je proti pakistanskemu nasprotniku zapravil 2 zaključni žogici.

Kavčič v svojem 1. obračunu ni upravičil vloge favorita. (Foto: Instagram)

Prvi obračun med Aisamom Qureshijem in Nikom Razborškom se je pričel že v nedeljo, a je bil pri rezultatu 6:4 in 4:4 v korist Slovenca zaradi dežja prekinjen. Tenisača sta nadaljevala v ponedeljek dopoldan, ko je Razboršek pri vodstvu s 5:4 v tretjem nizu že serviral za zmago, a bil neuspešen. 13 let starejši Pakistanec je unovčil svoje bogate izkušnje in domačine popeljal v vodstvo z 1:0 v zmagah.

Kavčič imel na voljo 2 zaključni žogi

Kot drugi slovenski predstavnik se je v akcijo podal Blaž Kavčič. 33-letni Ljubljančan proti 40-letnemu Aqeelu Khanu ni uspel upravičiti vloge favorita. Sprva je sicer kazalo odlično, saj je prvi niz dobil s 6:0, v tie-breaku drugega niza pa pri vodstvu s 6:4 imel na voljo 2 zaključni žogici. Pakistanec se je rešil, že v 1. igri tretjega niza pa prišel do ključnega ‘breaka’.

Sledi obračun dvojic, v katerem Slovenija nujno mora priti do zmage v kolikor želi podaljšati upanje na končno zmago.

Davisov pokal, 1. svetovna skupina, Islamabad (Pakistan, travnata podlaga, zunaj)

PAKISTAN – SLOVENIJA 2:0

Qureshi A. – Razboršek N. 4:6, 7:5, 7:6(1)

Khan A. – Kavčič B. 0:6, 7:6(6), 6:4

Khan A./Qureshi A. – Kavčič B./Kočevar-Dešman T.