Sedemnajstletnica v Bogoti do prvega naslova WTA

Američanka Amanda Anisimova je na turnirju v Bogoti z nagradnim skladom 226.750 dolarjev prišla do prvega naslova WTA v karieri. Sedemnajstletnica, ki ima po starših tudi rusko državljanstvo, je v finalu premagala Avstralko Astro Sharmo s 4:6, 6:4 in 6:1.

Amanda Anisimova (Foto: Google)

Kar ni uspelo Tamari Zidanšek, je šesti nosilki Amandi Anisimovi. Američanka je dobila finale in postala junakinja južnoameriškega turnirja na pesku. Amanda Anisimova je zmagovalka WTA turnirja serije International v Kolumbiji. Na pesku je v finalu premagala Avstralko Astro Sharmo po treh nizih s 4-6, 6-4, 6-1.

Za Anisimovo je bil to drugi finale v karieri po lanski Hiroshimi, Avstralka pa je šele tretjič v karieri igrala na turnirju WTA. Pred tem se je preko kvalifikacij uvrstila na odprto prvenstvo Avstralije ter prejšnji teden v Charlestonu.

Z današnjima zmagama Polone Hercog v Švici ter Anisimove v Kolumbiji se nadaljuje letošnji zgodovinski niz. Na dosedanjih osemnajstih turnirjih je bilo osemnajst različnih zmagovalk.