Rola na Češkem po ubranjeni zaključni žogici napredoval v četrtfinale

Blaž Rola izvlekel celo kožo v 1. kolu turnirja v Splitu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski teniški igralec Blaž Rola se je na turnirju serije Challenger v češkem Projestovu prebil še do druge zmage in napredoval v četrtfinale. V 2. kolu je Ptujčan bil pravo bitko proti Slovaku Lukasu Kleinu.

Blaž Rola nadaljuje z nastopanjem na pesku. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Drugi najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec je v 1. kolu turnirja z nagradnim skladom 66.460€ z rezultatom 6:1 in 7:5 ugnal ameriškega kvalifikanta Alexa Rybakova (409. igralec sveta), precej bolj pa se je moral potruditi za zmago v 2. kolu, ko mu je nasproti stal Slovak Lukas Klein, ki na ATP lestvici zaseda 254. mesto.

Rola je prvi niz dobil s 6:4, a pol ure kasneje mu ni dobro kazalo. Slovak je v tem času namreč dobil drugi niz in v tretjem ekspresno hitro povedel z ‘breakom’ prednosti. Rola je do ‘re-breaka’ prišel že v naslednji igri, rezultat poravnal na 1:1, zmagovalca pa je na koncu odločila podaljšana igra. Tam se je kot prvi do zaključne žogice prebil Klein, ki je povedel s 6:5, naslednje tri točke pa so pripadle Slovencu, ki si je tako po 2 urah in 14 minutah priboril mesto v četrtfinalu.

Za mesto med najboljšimi štirimi na turnirju se bo Rola pomeril proti Federicu Corii, ki na ATP lestvici zaseda 103. mesto. 29-letni Argentinec je bil v 2. kolu s 6:7(0), 7:5 in 6:2 boljši od Rusa Andreyja Kuznetsova.