Rafael Nadal še trinajstič zmagoslaven v Parizu! Španec izenačil Rogerja Federerja

Kralj peska Rafael Nadal je storil to, kar so mnogi mislili, da je nemogoče! Še trinajstič v karieri je osvojil Roland Garros, pri tem pa v finalu s 3:0 premagal prvega igralca sveta, Novaka Đokovića! To je četrtič v njegovi karieri, da je Španec zmagal v Parizu brez enega samega izgubljenega niza!

Rafael Nadal (Foto: REUTERS/Christian Hartmann)

Neverjeten uspeh, ki se bo zapisal kot eden največjih v zgodovini športa nasploh. Še nikoli ni bil poražen v polfinalu, prav tako ne v finalu, in ta statistika bo ostala takšna vsaj do naslednjega leta! Od leta 2005 (15 let!) je na centralnem igrišču zabeležil zgolj dva poraza. Eden je prišel leta 2009 proti Robin Soderlingu, drugi pa proti Novaku Đokoviću leta 2015. Prav ta je danes upal, da preseneti prvega favorita, ampak že od uvodne igre dalje smo gledali “Rafa mono predstavo”, v kateri je igral Rafael Nadal!

Izid dvoboja je bil 6:0, 6:2 in 7:5.

Nadal velikega tekmeca še nikoli ni tako nadigral kot tokrat. Pokazal je brezhibno predstavo, prisilil Đokovića, ki je tudi z gestami kazal na svojo nemoč, v napake. Srb je veliko poskušal s skrajšanimi žogicami, a s to taktiko ni veliko pridobil. Tekmec jih je večino ulovil, poleg tega pa je bil zanesljiv pri svojih udarcih, neizsiljenih napak ni delal, uspevalo mu je praktično vse, kar si je zamislil. Še posebno to velja za prva dva niza.

Za Španca, ki letos v Parizu sploh ni izgubil niza, je to že 20. osvojeni turnir za Grand Slam, jubilej pa je dosegel tudi po številu zmag v Rolandu Garrosu, to je bila že njegova 100. zmaga na legendarnih pariških igriščih. Izgubil je le dvakrat.

V medsebojnih dvobojih proti Srbu v Parizu vodi s 7:1, v skupnih medsebojnih dvobojih pa je še vedno boljši Srb, zdaj je izid 29:27 v njegovo korist.