Prva nosilka kvalifikacij po drami izločila Juvanovo

Juvanova po drami ostala brez mesta v glavnem delu Roland Garrosa. (Foto: Facebook)

18-letna slovenska tenisačica Kaja Juvan je bila na Odprtem prvenstvu Francije izjemno blizu krstnega preboja v glavni del katerega izmed turnirjev za Grand Slam, a je po pravi drami v zadnjem kvalifikacijskem krogu morala priznati premoč 1. nosilki kvalifikacij Bernardi Peri.

Kaja Juvan je v glavni del katerega izmed turnirjev za Grand Slam prvič poizkušala priti na Odprtem prvenstvu Avstralije, ko je obstala v 2. krogu kvalifikacij, po dveh odličnih predstavah pa je bila na Odprtem prvenstvu Francije od preboja v glavni del turnirja oddaljena le še zmago.

Slovenki je nasproti stala v Zadru rojena Američanka Bernarda Pera, ki je v Pariz prišla odlično pripravljena, kar je potrdila s turnirsko zmago v Trnavi. Prvi niz proti Juvanovi je po 40 minutah dobila s 6:4, Kaja pa je z izjemnim drugim nizom, ki ga je dobila s 6:1, tekmo popeljala v tretji niz.

V tretjem nizu je Juvanova imela 3-krat “break” prednosti, pri vodstvu s 5:4 pa je servirala za zmago. Pera je po rezultatu 30:15 dobila tri zaporedne točke in rezultat poravnala na 5:5. Slovenki je kasneje še uspelo izsiliti tie-break, tam pa je 6 let starejša nasprotnica unovčila svoje izkušnje in na koncu vendarle prišla do zmage.

Roland Garros (OP Francije, $23,029,029, pesek, zunaj), kvalifikacije (Ž)
1. krog: Celik S. (Šve) – Juvan K. (Slo/21) 1:6, 0:6
2. krog: Gauff C. (Zda) – Juvan K. (Slo/21) 3:6, 3:6
3. krog: Pera B. (Zda) – Juvan K. (Slo/21) 6:4, 1:6, 7:6(1)