Polfinala na OP ZDA določena: Berrettini dobil zgolj niz, Đoković bo igral proti Zverevu

Na Odprtem prvenstvu ZDA v tenisu so znani vsi polfinalisti. Prvi nosilec zadnjega turnirja za grand slam v sezoni Srb Novak Đoković je pričakovano v četrtfinalu premagal italijanskega izzivalca Mattea Berrettinija, šestega nosilca, s 3:1 v nizih. Đoković se bo za vstopnico v finale US Opna pomeril z Nemcem Alexandrom Zverevom.

Foto httpswww.tennis.com Matt Fitzgerlad 5 1024x683 - Polfinala na OP ZDA določena: Berrettini dobil zgolj niz, Đoković bo igral proti Zverevu

Petindvajsetletni igralec iz Rima Berrettini je v ponovitvi letošnjega finala Wimbledona presenetljivo prikazal žilav odpor. Italijan je številki 1 teniške karavane tako kot na sveti travi v Londonu odvzel prvi niz s 7:5, a se je kasneje Đoković zbral ter tekmecu ni dovolil presenečenja. Srb je tako gladko dobil naslednje tri nize s 6:2, 6:2, 6:3 za neprekinjeni niz 26 dobljenih dvobojev na turnirjih za grand slam.

V polfinalu ga čaka tekmovalec, ki se je letos izkazal za zelo neugodnega in neusmiljenega nasprotnika. Gre za Nemca ruskih staršev Zvereva, ki je 34-letnega Srba premagal v polfinalu olimpijskega turnirja v Tokiu in nato sam stopil na teniški Olimp z osvojenim naslovom olimpijskega šampiona. Đoković je ostal brez možnosti, da bi osvojil tako imenovani zlati grand slam, vse štiri turnirje za grand slam vključno z olimpijskim zlatom.

Srbski zvezdnik pa se še vedno poteguje za nove teniške mejnike. Le dve zmagi ga ločita od rekordnega 21. naslova na turnirjih za grand slam med posamezniki, s čimer bi prehitel dva svoja velika tekmeca Španca Rafaela Nadala in Švicarja Rogerja Federarja, s katerima si trenutno deli 20 naslovov. Prav tako bi z osvojenim OP ZDA osvojil tudi koledarski grand slam, torej vse turnirje velike četverice v eni sezoni. Zadnji igralec v teniški karavani, ki se ponaša s tem dosežkom, je zdaj 83 let star Avstralec Rod Laver, ki je koledarski grand slam osvojil leta 1969.

Boljši iz dvoboja Đoković – Zverev se bo za letošnjo krono OP ZDA pomeril z zmagovalcem kanadsko-ruskega polfinalnega obračuna Felix Auger-Aliassime in Daniil Medvedev.

Vir: Tenis Slovenija, STA