Novak Đoković še 70. uspešen, Shapovalov izpadel

Slovenija bo na OP Francije v Parizu imela svojega predstavnika v posamičnem delu turnirja tudi v tretjem krogu. Za to je poskrbel Aljaž Bedene, ki je v drugem krogu s 7:5, 2:6, 6:1 in 7:6 (4) premagal Nikolo Milojevića.

Bedene se zaveda, da ga v 1. kolu ne čaka lahko delo. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Enaintridesetletni Bedene in šest let mlajši Srb se do zdaj na turnirjih ATP še nista srečala. Igre tekmeca še nista spoznala, na začetku je kazalo, da to bolj ustreza Milojeviću. Bil je prvi, ki je tekmecu vzel servis, toda do konca niza mu je Ljubljančan vrnil z dvojno mero in niz dobil 7:5.

V naslednjih dveh je bil bolj kot ne enostranski promet. Srb je gladko dobil drugega, Slovenec pa tretjega, četrti je bil spet izenačen. Celo do te mere, da ga je morala odločiti podaljšana igra. V njej se je 144. igralec sveta še držal do izida 4:4, nato pa je 56. na svetovni računalniški lestvici, ki je precej bolje serviral od tekmeca, dobil tri zaporedne točke in se drugič po letu 2016 uvrstil v tretji krog tega turnirja.

“Presenetil me je z igro, igral je zelo hitro. Potreboval sem nekaj časa, da sem se privadil. V prvem nizu nisem igral dobro, pa sem ga vseeno dobil. V drugem sem še malce padel. Bolj psihično kot fizično. Takrat sem si rekel, da imam več znanja kot on in da se moram osredotočiti na to, kar znam. In tretji niz je bil res zelo dober. Za podaljšano igro v četrtem nizu sem se pripravil vnaprej. Vse sem imel ves čas pod nadzorom. Bil sem bolj potrpežljiv, bolj trmast in uspelo mi je dvoboj končati po štirih nizih,” je po zmagi dejal Ljubljančan.

Novak Đoković še 70. uspešen

Novak Đoković (IMAGE CREDIT: GETTY IMAGES)

Jubilej je proslavil z uspehom proti Litovcu Ričardasu Berankisu, ki ni nudil dostojnega odpora. Srb je tekmeca odpihnil z igrišča, po 83 minutah je oddal le pet iger.

“Lažje je bilo, ker je imel tekmec težave z bolečinami v hrbtu in se je, vsaj v tretjem nizu, težje gibal. A vseeno, dobro sem se počutil, tako kot že v prvem krogu, in naj se to nadaljuje.”

Od nosilcev se je poslovil deveti postavljeni igralec, Kanadčan Denis Shapovalov, ki ga je po ogorčenem boju in petih nizih ugnal Španec Roberto Carballes.

Turnir sta v drugem krogu končali obe preostali Slovenki

Juvanovi je uspeh kariere na največjih turnirjih preprečila Francozinja Clara Burel. Devetnajstletna Francozinja, sicer na kakovostni lestvici precej nižje od Juvanove, se je Slovenki oddolžila za poraz v finalu mladinskih olimpijskih iger v Argentini, na WTA touru pa je bil to njun prvi medsebojni dvoboj.

Angelique Kerbere (Foto: REUTERS/Clive Brunskill)

Juvanova, ki je v prvem krogu presenetljivo izločila Nemko Angelique Kerber, je tekmo sicer začela napadalno, a je pri tem delala preveč napak. Burelova je povedla s 3:1, imela na servis tekmice tri žogice za “break”, a jih je Slovenka ubranila, nato pa začela igrati bolj zanesljivo. Prišla je do vodstva s 5:4, nato pa imela v podaljšani tudi dve možnosti za vodstvo 1:0. Ni ju izkoristila, vodstva se je veselila Francozinja.

Ta je v nadaljevanju zaigrala še bolje, na koncu je bila boljša pri praktično vseh statističnih podatkih. Juvanovi je uspelo izenačiti na 1:1, nato pa je Borelova dobila štiri zaporedne igre, spretno je izkoriščala napake Slovenke, ki se ji je vse bolj “krajšala roka”. Pri zaostanku 2:5 je še imela priložnost, da tekmice vzame servis, toda tudi ta je splavala po vodi. Tako je tudi tokrat obstala v drugem krogu, kar je njen najboljši dosežek na turnirjih za Grand Slam.

Hercogova je za razliko od mlajše kolegice dobila niz, a Kanadčanka Leylah Annie Fernandez, stota igralka svetovne lestvice, je bila na koncu boljša. Osemnajstletna igralka iz Montreala, nekdanja prva mladinka sveta, je že izenačila svoj največji uspeh na Grand Slamih. V drugi krog se je uvrstila že v ZDA, na svojem prvem turnirju na tej najvišji ravni pa je v začetku leta v Avstraliji končala v prvem krogu.

Od tekmovanja se je poslovila tudi Čehinja Karolina Pliškova

Izločila jo je Latvijka Jelena Ostapenko, ki je bila po 63 minutah prepričljivo boljša. Ostapenkova je na Rolandu Garrosu zmagala leta 2017, ta čas pa je 23-letnica šele na 43. mestu svetovne lestvice.