Bedene in Zidanškova svetli točki črnega slovenskega četrtka v Parizu

Aljaž Bedene

Aljaž Bedene s 6:0 in 6:4 boljši od domačina. (Foto: Twitter)

V četrtek so na Odprtem prvenstvu Francije v posamični konkurenci na teren stopili vsi trije preostali slovenski predstavniki. Aljaž Bedene se je drugič v karieri prebil v 3. kolo Roland Garrosa, vloge favoritinje pa nista uspeli upravičiti Polona Hercog in Kaja Juvan.

Bedene se bo znova pomeril s Tsitsipasom (v ozadju). (Foto: Twitter)

Do zmage na Roland Garrosu tudi Zidanškova, poraz Klepačeve in Srebotnikove (kliknite za prevezavo)

Aljaž Bedene je v tekmi 2. kola Roland Garrosa upravičil vlogo proti Srbu Nikoli Milojeviću, ki je v 1. kolu presenetil 29. igralca sveta Filipa Krajinovića. Prvo igro je najvišje uvrščeni Slovenec na ATP lestvici sicer izgubil na svoj začetni udarec, a ravnovesje je že vzpostavil v 8. igri, ko je rezultat poravnal na 4:4. V 12. igri je Srbu znova odvzel servis in prišel do zmage v uvodnem nizu.

Drugi je pripadel 144. igralcu sveta, a Bedene se je na to odlično odzval in tretji niz dobil s kar 6:1. V četrtem nizu sta si tenisača po enkrat odvzela igro na servis nasprotnika, v podaljšani igri pa je bil bolj zbran Bedene, ki je po zaostanku z 0:2  dobil 7 od naslednjih 9 točk in drugič v karieri napredoval v 3. kolo OP Francije.

Za svojo najboljšo uvrstitev na turnirjih velike četverice se bo Bedene v soboto, 3. oktobra, pomeril proti Grku Stefanosu Tsitsipasu, ki je v 2. kolu zmlel Urugvajca Pabla Cuevasa. Po uri in 31 minutah je bilo 6:1, 6:4 in 6:2. Bedene ima na 6. igralca sveta dobre spomine, saj ga je letos že premagal, in sicer na turnirju serije ATP 500 v Rotterdamu.

Hercogova in Juvanova zapravili svoje priložnosti

Lepo priložnost za uvrstitev v 3. kolo turnirja v Parizu sta imeli tudi Polona Hercog in Kaja Juvan, ki sta v 2. kolu nastopili proti nižje uvrščenima tekmovalkama. Hercogova je po izgubljenem prvem nizu proti 100. igralki sveta Leylah Annie Fernandez dobila drugi niz, v tretjem pa najprej izgubila zelo dolgo igro na svoj začetni udarec, po takojšnjem ‘re-breaku’ pa igre v nadaljevanju tekme ni več osvojila.

Na papirju je za favoritinjo dvoboja veljala tudi Kaja Juvan, ki se je po mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu znova srečala s Francozinjo Claro Burel (415. igralka sveta). V prvem nizu je zmagovalko odločila podaljšana igra, v kateri je Juvanova vodila s 6:4, a na koncu tie-break izgubila s 6:8. Domačinka se je tako na krilih osvojenega prvega niza in ob podpori navijačev razigrala ter v drugem nizu odigrala skoraj brez napake.