Nole nepremagljiv? Kaj pa Bautista Agut?!

Roberto Bautista Agut je kot prvi v novi sezoni na kolena spravil 1. igralca sveta. (Foto: zimbio.com)

Rekli so, da bo Novak Đoković v novi sezoni izjemno težko premagljiv. S tem se ni strinjal španski borec Roberto Bautista Agut, ki se je proti Srbu pobral iz izgubljenega položaja in kot prvi v novi sezoni na kolena spravil prvega igralca sveta.

Devetič v karieri sta se med seboj pomerila Novak Đoković in Roberto Bautista Agut. S 7:1 je v medsebojnih tekmah vodil Srb, ki je bil tudi tokrat na odlični poti k pričakovani zmagi. Vodil je s 6:3 in s 4:3 z “brejkom” prednosti v drugem nizu, a Španec se je še enkrat izkazal za nepopustljivega in obračun obrnil sebi v prid.

V 8. igri drugega niza je Agut izkoristil 4. žogico za “brejk” na tekmi in rezultat v nizu poravnal na 4:4. Iz igre v igro je igral bolje in si že pred podaljšano igro priboril tri žogice za niz. Če mu jih ni uspelo izkoristiti na servis Srba, mu je skupno 5. vendarle uspelo v tie-breaku, ki ga je Španec dobil z 8:6.

Na krilih dobljenega drugega niza je Roberto nadaljeval tudi v tretjem in takoj prišel do “brejka”, ki ga vse do konca obračuna ni zapravil. Še več, Srbu ni ponudil niti ene žogice za “brejk”.

V finalu proti Čehu

Španec je z zmago nad 1. igralcem sveta lepo presenetil, a čaka ga še en obračun. V finalu se bo za naslov pomeril Tomasu Berdychu, ki v Dohi znova kaže odlično igro. Čeh je v polfinalnem obračunu z 2:0 v nizih ugnal Italijana Marca Cecchinata, ključen trenutek tekme pa je bil, ko je Berdych zaostanek s 3:6 v tie-breaku prvega niza pretvoril v zmago z 8:6.