Nishikori okrepil svoj trenerski štab

Kei Nishikori odločno v novo sezono. (Foto: Instagram/Erstebankopen)
Najboljši japonski tenisač Kei Nishikori bo v prihajajočo sezono krenil s svežo močjo v trenerskem štabu. Dolgoletnemu trenerju Japonca Michaelu Chungu se bo pridružil 10-kratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam, Belorus Max Mirnyi.
Biti 13. igralec na svetu je izjemen dosežek, a Kei Nishikori kot nekdaj že 4. igralec sveta in tenisač z 12 ATP naslovi s sezono, kakršno je imel v koledarskem letu 2019, ne more biti preveč zadovoljen.
Japonec je sezono sicer odprl na najboljši možen način. Že januarja je zablestel v Brisebaneu, ko je prišel tudi do svojega edinega naslova v sezoni. V finalu je ugnal Rusa Daniila Medvedeva, že naslednji turnir (OP Avstralije) pa je moral zaradi poškodbe predati v četrtfinalu.
V novo sezono s svežo močjo
Prav poškodbe Nishikorija redno spremljajo že tekom celotne profesionalne kariere, a Japonec se iz leta v leto bori naprej. Tudi za leto 2020 ima velike načrte, o čemer priča tudi podatek, da je 29-letnik okrepil svoj strokovni štab.
Po novem bo namreč za Nishikorija skrbel 42-letni Belorus Max Mirnyi, ki se bo na trenerski tribuni pridružil Michaelu Chungu. Mirnyi je v karieri osvojil kar 10 turnirjev za Grand Slam, vse v konkurenci dvojic, leta 2012 pa je skupaj z Victorio Azarenko osvojil tudi zlato olimpijsko medaljo. Mirnyi je svoj čas veljal tudi za odličnega igralca v posamični konkurenci, kjer je leta 2003 na ATP lestvici zasedal 18. mesto. S svojimi bogatimi izkušnjami bi lahko Japoncu dodobra pomagal predvsem z izboljšanjem igre na mreži.
- Amanda Anisimova zmagovalka turnirja serije WTA 1000 v Dohi - 15 februarja, 2025
- Sinner in Wada sta se pogodila; Italijan 3 mesece brez tekem - 15 februarja, 2025
- Ostapenko ostaja trn v peti Swiatek; Latvijka v Dohi za naslov proti Anisimovi - 15 februarja, 2025
- Amanda Anisimova zmagovalka turnirja serije WTA 1000 v Dohi - 15 februarja, 2025
- Sinner in Wada sta se pogodila; Italijan 3 mesece brez tekem - 15 februarja, 2025
- Ostapenko ostaja trn v peti Swiatek; Latvijka v Dohi za naslov proti Anisimovi - 15 februarja, 2025