[NAJ UVRSTITEV] Rublev vse višje, prvič med 50 tudi Humbert

Rublev z drugo zmago letos

Naznanili smo že prihod nove rubrike “Naj uvrstitev” in ta teden jo lahko prebirate že drugič. Kdo do nove najboljše uvrstitve v karieri, kdo je po ATP in WTA lestvici najbolj napredoval? Vse v spodnjem prispevku.

Rublev z drugo zmago letos. (Foto: Twitter)

Ta teden se je pričel prvi Grand Slam novega desetletja in še kako nas zanimajo zadnje uvrstitve TOP tenisačev v ATP karavani. Moški so prejšnji teden odigrali turnirja v Aucklandu in Adelaideu. Turnir v Aucklandu je dobil Ugo Humbert in s tem pridobil prvo ATP trofejo v karieri. To se pozna tudi na lestvici na kateri je 43., kar je tudi njegova najboljša razvrstitev v karieri. Tudi njegov skok po lestvici je bil velik, saj je pred tem veljal za 57. igralca sveta.

V Adelaideu je slavil Rus Andrey Rublev, ki je osvojil že drugo trofejo letos. Tudi on je trenutno najbolje razvrščen v svoji karieri in sicer na 16. mestu. V finalu je premagal Lloyda Harrisa, ki je tudi najvišje na lestvici kar se tiče njegove kariere. Harris je tudi naredil največji poskok na lestvici. Pridobil je kar 19 mest in sicer iz 91. na 72. mesto. Na listi tenisačev, ki so ta teden najvišje v karieri, lahko najdemo še Huberta Hurkacza, ki je prišel do polfinala Aucklanda, Daniel Evans z četrtfinalom Adelaidea in še Stefano Travaglia.

87. mesto: Soonwoo Kwon (-4)
88. mesto: Alejandro Davidovich Fokina (-3)
83. mesto: Roberto Carballes Baena (-3)
82. mesto: Jannik Sinner (-3)
81. mesto: Nicolas Jarry (-3)

Pri ženskah se lahko z največjim skokom na WTA lestvici pohvali Heather Watson, ki je poskočila za kar 26 mest. Najboljše uvrstitve v karieri sta dosegli zmagovalka turnirja v Hobartu Elena Rybakina in finalistka turnirja v Adelaideu Dayana Yastremska. Rybakina se je povzpela za 4 mesta na 26. mesto. Še en dokaj očiten preskok je uspel Kateryni Kozlovi, ki se je povzpela za 8 mest na 83. mesto.

Britanka Watson v začetku sezone v odlični formi. (Foto: Twitter)