[NAJ UVRSTITEV] Keninova 4., Bouzkova prvič med 50

Sofia Kenin z drugo titulo letos

Z novim tednom prihajajo tudi osvežene lestvice ATP in WTA ter z njimi tudi naša tedenska rubrika NAJ UVRSTITEV. Ta teden bodo bolj v ospredju dekleta, saj so pri moških v preteklem tednu potekale tekme Davisovega pokala. Pri ženskah so turnirji potekali v Mehiki in v Franciji.

Lestvica ATP se je ta teden vseeno osvežila, saj so moški ob Davisovem pokalu odigrali tudi turnir serije Challenger v Indian Wellsu, zato si lahko ogledamo največje pridobitve in izgube mest.

73. mesto: Jannik Sinner (-2)
97. mesto: Alejandro Davidovich Fokina (-1)
96. mesto: Andrej Martin (-1)
75. mesto: Corentin Moutet (-1)
74. mesto: Philipp Kohlschreiber (-1)

Naša ekipa tenisačev je žal izgubila tekmo Davisovega pokala proti Pakistanu z 3:0 in s tem zapravila lepo priložnost za mesto v svetovni skupini 1. Kljub porazu, našim tenisačem ne gre zameriti, saj so v oslabljeni zasedbi in ob zastrupitvi s hrano dali vse od sebe.

Na turnirju WTA v Lyonu je slavila zmagovalka letošnjega prvega Grand Slama Sofia Kenin. V finalu je s 6:2, 4:6 in 6:4 ugnala Nemko Anno-Leno Friedsam. S to trofejo je Keninova prišla do najboljše uvrstitve v karieri in sicer je na 4. mestu. Prejšnji teden je bila namreč na 5. mestu. V Monterreyu pa sta se v finalu pomerile Elina Svitolina in Marie Bouzkova. Slavila je Ukrajinka z rezultatom 7:5, 4:6 in 6:4. Kkjub porazu pa je Čehinja Bouzkova prišla do naj uvrstitve v karieri. Trenutno namreč čepi na 47. mestu. Do tam je skočila iz 57. mesta.