[NAJ, NAJ, NAJ] – Hud zdrs Thiema, Američanka trka na vrata elitne 10-erice

Po tednu dni je znova napočil čas za rubriko “NAJ, NAJ, NAJ”, v kateri ob vsaki posodobitvi ATP in WTA lestvice opozarjamo na igralce, ki so prišli do nove najboljše uvrstitve, preverimo pa tudi, kdo je na lestvici zabeležil največji skok oz. padec.

domi - [NAJ, NAJ, NAJ] - Hud zdrs Thiema, Američanka trka na vrata elitne 10-erice
Dominic Thiem na turnirjih nastopa z zamrznjenim rankingom. (Foto: Twitter)

Prav tako je v rubriki “NAJ, NAJ, NAJ” možno preveriti, na katerem položaju se nahajajo vsi slovenski predstavniki, ki so uvrščeni na ATP ali WTA lestvico.

Na novi ATP lestvici je z naskokom največ izgubil Dominic Thiem, ki se je lani ob takem času uvrstil v polfinale turnirja serije ATP 1000 v Madridu in tam osvojil 350 točk. Ker ga je letos v 1. kolu izločil Andy Murray, ni obranil niti ene, posledično pa iz 91. mesta padel na 162.

Deset mest je izgubil Nizozemec Talon Griekspoor, največ pa jih je v tem tednu pridobil Srb Dušan Lajović, ki je skočil za 13 mest in pristal na položaju 64. Izjemni Carlos Alcaraz, ki je v Madridu osvojil že svoj 4. letošnji ATP turnir, je zdaj že 6. igralec sveta, kar je njegova nova najboljša uvrstitev. Visoko kot še nikoli je tudi Srb Miomir Kecmanović, ki je pridobil še eno mesto in je zdaj 31.

Najboljši Slovenec Aljaž Bedene je pridobil dve mesti in je zdaj 164. na svetu, pet mest je izgubil po novem 281. igralec sveta Blaž Rola. Od Slovencev je največji skok po lestvici navzgor ta teden uspel Tomasu Lipovšku Puchesu (646. na ATP), ki je napredoval za 14 mest.

Uvrstitve slovenskih predstavnikov:

Sloenci - [NAJ, NAJ, NAJ] - Hud zdrs Thiema, Američanka trka na vrata elitne 10-erice

WTA

Po 14 dneh se je osvežila tudi WTA lestvica. Skok po lestvici navzgor sta naredili Ons Jabeur, zmagovalka WTA 1000 turnirja v Madridu, in finalistka Jessica Pegula. Tunizijka je pristala na 7. mestu in izenačila svojo najboljšo uvrstitev do sedaj, Pegula (11. na WTA) tako visoko še ni bila.

Ob Američanki so med drugim do nove najboljše uvrstitve prišle še Leylah Fernandez (18.), Liudmila Samsonova (25.) in tudi Jill Teichmann (29.). Kar 32 mest je izgubila Američanka Claire Liu (118), največ (23) pa jih je v tem tednu pridobila Danka Kovinić (91.).

Najvišje uvrščena slovenska igralka Tamara Zidanšek je ostala na 24. mestu, Kaja Juvan je tri izgubila in pristala na 85. mestu.

Ons 1 - [NAJ, NAJ, NAJ] - Hud zdrs Thiema, Američanka trka na vrata elitne 10-erice
Pegula je z uvrstitvijo v finale Madrida prišla do nove najboljše uvrstitve, Ons jo je izenačila. (Foto: Twitter)

11. mesto: Jessica Pegula
18. mesto: Leylah Fernandez
25. mesto: Liudmila Samsonova
29. mesto: Jill Teichmann
52. mesto: Beatriz Haddad Maia
66. mesto: Maryna Zanevska
79. mesto: Lucia Bronzetti
95. mesto: Jule Niemeier