Nadal opravil svoje, zdaj računa na Medvedeva

Rafael Nadal še upa. (Foto: Twitter)

Rafael Nadal je na tretji tekmi skupinskega dela zaključnega turnirja v londonski O2 areni pripravil še drugi preobrat in tako obdržal možnosti za preboj v polfinale. Zdaj računa na pomoč Daniila Medvedeva, ki pa je prav zaradi zmage Španca že predčasno ostal brez možnosti za preboj iz skupine.

Mnogi so ga že odpisali, a 33-letni Majorčan se ne da. Po neverjetnem preobratu, ki mi je uspel proti Rusu Daniilu Medvedevu, je v zadnjem obračunu v skupinskem delu ugnal še Stefanosa Tsitsipasa. Grk si je že pred dvobojem s Špancem priboril mesto v polfinalu, a kljub temu ni taktiziral.

Tekmo je Grk pričel brez napak, po 59 minutah pa prvi niz po podaljšani igri uspešno pripeljal h koncu. V drugem je Španec vse bolj pritiskal, v 9. igri izkoristil 4 ‘break’ žogico na tekmi in kasneje niz dobil s 6:4. Tudi v tretjem nizu Nadal nasprotniku ni ponudil niti ene žogice za ‘break’, sam pa je do ključnega odvzema servisa prišel v 11. igri niza.

Mu lahko veselje prepreči Zverev?

Rafael Nadal je po zmagi nad Tsitsipasom iz boja za prvi dve mesti dokončno odpisal Rusa Daniila Medvedeva, katerega ob 21. uri po našem času čaka obračun proti Alexandru Zverevu. Slednji ima za razliko od Rusa še možnosti za napredovanje, vse kar potrebuje, da prehiti Rafaela Nadala, pa je zmaga s kakršnimkoli rezultatom.

ATP Nitto Finals (London, $9.000.000, trda podlaga, dvorana), skupina Andre Agassi

Medvedev D. (Rus) – Tsitsipas S. (Grč) 6:7(5), 4:6
Nadal R. (Špa) – Zverev A. (Nem) 2:6, 4:6
Nadal R. (Špa) – Medvedev D. (Rus) 6:7(3), 6:3, 7:6(4)
Tsitsipas S. (Grč) – Zverev A. (Nem) 6:3, 6:2