Murray se je v zadnji tekmi na AO boril do konca

Na še zadnjem Odprtem prvenstvu AvstralijE in morda v zadnji tekmi kariere nasploh je Andy Murray dal vse od sebe proti zelo neugodnemu nasprotniku v prvem krogu. Roberto Bautista-Agut, ki prihaja iz Dohe s turnirsko zmago, je v odlični formi, kar je pomenilo, da je Andy že v štartu imel težko nalogo. Ta se je na koncu izkazala za pretežko in Škot je zapustil turnir.

Andy v klasični pozi (Foto: Tennisworldusa.com)

Zares težak žreb za dvakratnega olimpijskega prvaka, zmagovalca treh Grand Slam turnirjev in bivše številke 1 moškega tenisa, poleg tega pa je imel Andy na hrbtu še težo upokojitve. Pred dnevi je namreč sporočil, da bo lopar postavil v kot. Petkratni finalist ni bil kos Špancu, ki je v štirih urah in deveti minutah vendarle prevladal s 6-4, 6-4, 6-7, 6-7, 6-2. Vodil je z dvema nizoma prednosti, nato pa je Škot pokazal, zakaj je bil toliko let med najboljšimi. Dobil je dve zaporedni podaljšani igri, nakar mu je v petem nizu zmanjkalo moči, hitri Bautista-Agut pa je pobegnil zasluženi zmagi naproti.

Razprodan glavni stadion je dobil tisto, za kar je plačal. Vsi so si želeli videti zmago Andyja, ampak vseeno so prišli na svoj račun z izenačeno in borbeno tekmo, ki je ponudila vrhunski tenis in izjemen povratek. Bivši najboljši na svetu bo sedaj odšel na zaslužen počitek, nato pa bo verjetno sporočil, kakšen koledar ga čaka v sezoni 2019.

Njegov plan je še vedno končati kariero v Wimbledonu, in če bo ostal pri tem, verjetno ne bo prav nobenih težav, saj mu bodo bržkone podarili “wild card” oz. povabilo organizatorja. Vseeno je dejal, da bi bil zadovoljen tudi, če je bila to zadnja tekma v njegovi karieri. Na igrišču je pustil srce in dušo, ampak odsotnost je bila predolga, poškodba je terjala davek, Španec je bil pač predober. Držimo pesti, da letos še ni rekel zadnje.