Medvedev izjemno formo kronal z naslovom v Sofiji

Rus Medvedev je v začetku sezone 2019 vrhunsko pripravljen. (Foto: zimbio.com)

22-letni Rus Daniil Medvedev je na turnirju serije ATP 250 v Sofiji potrdil odlično formo, ki ga krasi že od samega začetka sezone. V finalnem obračunu je brez večjih pretresov s 6:4 in 6:3 ugnal Madžarka Martona Fucsovicsa.

Daniil Medvedev je po Robertu Bautisti Agutu, Grigorju Dimitrovu in Mirzi Bašiću postal četrti zmagovalec turnirja serije ATP 250 v Sofiji. 22-letni Moskovčan je izjemno pripravljenost kazal že pred tem, saj je v Brisbaneu prišel vse do finala, na Odprtem prvenstvu Avstralije ga je v osmini finala zaustavil Novak Đoković, dobil pa je tudi edini obračun, ki ga je letos odigral v Davisovem pokalu.

V Sofiji je za naslov moral ugnati štiri tenisače, niz pa je izgubil le na prvem obračunu, ko se je proti Robinu Haaseju znašel v zaostanku z 0:1 v nizih. Kasneje je Rus v četrtfinalu ugnal Martina Kližana, v polfinalu Gaela Monfilsa, v finalu pa še Madžara Martona Fucsovica.

V celotnem obračunu, ki je trajal uro in 23 minut skoraj ni bilo trenutka, ko bi kazalo na uspeh Madžara. Medvedev je bil boljši v skoraj vseh segmentih igre in v celotnem obračunu le enkrat samkrat izgubil svoj začetni udarec. Za Rusa je bil to 4. naslov na turnirjih serije ATP, ki ga bo na ATP lestvici zadržal med najboljših 20 tenisačev na svetu.