Kavčič četrtfinalist Challengerja v Šanghaju

Blaž Kavčič v Šanghaju ugnal tudi mladega avstrijca. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Blaž Kavčič je na turnirju serije Challenger v Šanghaju uspel priti do druge zmage in si tako zagotovil preboj v četrtfinale 50.000 evrov vrednega turnrirja. Za mesto v polfinalu se bo “Kaljut” pomeril proti 339. igralcu sveta, Italijanu Alessandru Begi.

Približno tri mesece smo na ATP turneji pogrešali Blaža Kavčiča, ki se je tudi v letošnji sezoni odločil za nastop na nekaterih turnirjih na azijskih tleh. Tu se Kavčič počuti odlično, kar dokazuje tudi tokrat v Šanghaju, kjer si je z današnjo zmago proti Avstrijcu Juriju Rodionovu že zagotovil mesto v četrtfinalu.

“Kaljut” je obračun proti 258. igralcu sveta pričel odlično, nasprotniku dvakrat odvzel servis in hitro povedel s 3:0. To vseeno ni bilo dovolj za zmago v prvem nizu, ki ga je po podaljšani igri dobil Avstrijec. Kavčič je v drugem nizu na svoj servis zaigral bolj zanesljivo in nasprotniku ni ponudil niti ene žogice za “brejk.” Sam je izkoristil tretjo v nizu, ki ga je dobila s 6:3. V začetku tretjega niza so padli kar trije “brejki”, enega več pa je uspeh pripraviti slovenski tenisač, ki je to prednost zadržal do konca obračuna in po 2 urah in 35 minutah sodniku roko podal kot zmagovalec.

Ob Kavčiču so si v današnjo zmago mesto v četrtfinalu že zagotovili tudi Hiroki Moriya, Alexander Bublik in Alessandro Bega. Prav 27-letni Italijan, ki na ATP lestvici zaseda 339. mesto, bo v petek, 14. septembra, stal nasproti Blažu Kavčiču.

Challenger Šanghaj (Kitajska, €50.000, trda podlaga)