TE: Kaja Kadak Ocvirk zbira zmage v Dalmaciji, Semenič in Peternelova pa v Beogradu

V Solinu in v Beogradu se bližamo zaključni fazi turnirjev serije Tennis Europe v starostni kategoriji U14. Tako v Dalmaciji kot tudi v Srbiji vidno vlogo igrajo tudi slovenski predstavniki. 

IMG 20220418 100551 scaled - TE: Kaja Kadak Ocvirk zbira zmage v Dalmaciji, Semenič in Peternelova pa v Beogradu
Slovenska posadka v Beogradu.

TENNIS EUROPE

V Beogradu sta se v 3. kolo glavnega dela turnirja uspela prebiti Zoja Peternel in Patrik Semenič, medtem ko sta Karolina Semenič in Ana Stojneva izpadli v 2. kolu. Stojneva je sicer nudila odličen odpor 2. nosilki turnirja in klonila šele v tretjem nizu.

V Solinu so se Pika Lamovšek, Jan Vodnik in Jaka Rakar uspešno prebili skozi kvalifikacijsko sito, Rakarju se je kasneje uspelo prebiti še v 2. kolo. Korak dlje je že naredila Kaja Kadak Ocvirk, ki se je v Dalmaciji prebila že do četrtfinala.

V Trnavi se je prav tako na U14 turnirju predstavil Lasse Zajc Gajšek, ki je turnir zaključil s tremi zmagami in dvema porazoma. V posamični konkurenci je obstal v 3. kolu.

U14 Beograd
(Srbija, kat. 2, pesek)

1. kolo kvalifikacij: Semenič K. (Slo) – Kostadinovski K. (Srb) 6:4, 4:6, 10:6

1. kolo
Peternel Z. (Slo/10) – Nieboer N. (Niz/LL) 6:0, 6:3
Semenič K. (Slo/Q) – Stoikou E. (Grč/Q) 6:2, 7:6(7)
Stojneva A. (Slo) – Paraskevopoulou C. (Grč) 6:2, 6:3
Grčič F. (Slo/WC) – Tzimkas A. (Grč/8) 2:6, 4:6
Semenič P. (Slo) – Milošević N. (Srb) 6:1, 7:5

2. kolo
Peternel Z. (Slo/10) – Mladenović N. (Srb) 6:1, 6:1
Semenič K. (Slo/Q) – Ivanović G. (Srb/9) 0:6, 0:6
Stojneva A. (Slo) – Dogan N. (Tur/2) 6:4, 1:6, 2:6
Semenič P. (Slo) – Galindo A. (Špa/15) 6:1, 6:2

3. kolo
Peternel Z. (Slo/10) – Popovski D. (Srb/5) [22.4.]
Semenič P. (Slo) – Ceramilac L. (Srb) [22.4.]

Dvojice, 1. kolo
(5)Peternel Z./Stojneva A. – prosto
Kovačević I./Semenič K. – Lukacsi N./Vukojević T. 6:7(3), 2:6
Grčič F./Negoita E. D. – Krivokapić J./Krivokapić K. 6:1, 6:1
Dimitrijević M./Semenič P. – Mladenović L./Stepanov I. 3:6, 3:6

2. kolo
(5)Peternel Z./Stojneva A. – Mateas M./Nedeloni C. 6:4, 6:2
Grčič F./Negoita E. D. – (6)Ferrer-Salat A./Galindo A. b.b.

Četrtfinale: (5)Peternel Z./Stojneva A. – (2)Djokić A./Ivanović G. [22.4.]


U14 Solin
(Hrvaška, kat. 3, pesek)

1. kolo kvalifikacij
Lamovšek P. (Slo/8) prosto
Vodnik J. (Slo) – Abramov V. (Rus) 6:0, 6:4
Rakar J. (Slo/9) – prosto

2. kolo kvalifikacij
Lamovšek P. (Slo/8) – Jamnik E. (Hrv/9) 6:2, 6:1
Vodnik J. (Slo) – Kurzenberger P. (Nem/4) 6:4, 7:5
Rakar J. (Slo/9) – Vukić J. (Hrv/8) 6:3, 3:6, 10:6

1. kolo
Vodnik J. (Slo/Q) – Ontiveros Castro M. (Nem/1) 0:6, 0:6
Rakar J. (Slo/Q) – Vukić J. (Hrv/LL) 6:4, 4:6, 6:3
Najzer J. (Slo) – Ymeri K. (Kos/6) 1:6, 2:6
Kadak Ocvirk K. (Slo/7) – Bumbak N. (Hrv/WC) 6:2, 6:1
Lamovšek P. (Slo/Q) – Seric L. (Hrv/4) 0:6, 1:6

2. kolo
Rakar J. (Slo/Q) – De Vizia L. (Ita/8) 0:6, 2:6
Kadak Ocvirk K. (Slo/7) – Derouane J. (Fra/Q) 6:1, 6:4

Četrtfinale: Kadak Ocvirk K. (Slo/7) – Lataste M. (Fra/1) [22.4.]

Dvojice, 1. kolo
Nazjer J./Rakar J. – Čolik M./Vukić J. 2:6, 7:5, 6:10
Vodnik J./Widani J. – Andrei L. S./Jovanović I. 1:6, 1:6
(3)Kadak Ocvirk K./Serticova T. – Hrvatin V./Šverko I. 6:1, 6:2
Lamovšek P./Relton I. A. – (2)Les M./Seric L. 4:6, 3:6

Četrtfinale: (3)Kadak Ocvirk K./Serticova T. – Dayan M./Rohrbach E. 6:2, 6:1
Polfinale: (3)Kadak Ocvirk K./Serticova T. – (2)Les M./Serić L. b.b.


U14 Trnava
(Slovaška, kat. 2, pesek)

1. kolo: Zajc Gajšek L. (Slo/15) – Ushakov I. (Ukr) 6:4, 6:2
2. kolo: Zajc Gajšek L. (Slo/15) – Suchter M. (Svk/WC) 6:3, 6:0
3. kolo: Zajc Gajšek L. (Slo/15) – Brueckner D. (Češ/3) 0:6, 4:6 

Dvojice
1. kolo: Krajčir S./Zajc Gajšek L. – Matusik L./Vozar S. 6:1, 6:0
2. kolo: Krajčir S./Zajc Gajšek L. – (8)Lazar T./Sloboda L. 7:5, 3:6, 6:10