ITF: Izjemna Bor Artnak in Ela Nala Milić v Franciji že med najboljšimi štirimi

Slovenska mladinska teniška igralca Bor Artnak in Ela Nala Milić še naprej navdušujeta z nastopi na močnem ITF J1 turnirju v Franciji. Oba sta se v posamični konkurenci že uvrstila med najboljše štiri, Artnak že v petek lovi tudi naslov v dvojicah. 

Artnak - ITF: Izjemna Bor Artnak in Ela Nala Milić v Franciji že med najboljšimi štirimi
Bor Artnak navdušuje na močnem J1 turnirju v Franciji.

Preberite tudi:
ITF: Uspešen začetek Artnaka v Franciji, Flerinova in Laniškova do zmage v Subotici
ITF: Bor Artnak in Ela Nala Milić navdušujeta na J1 turnirju v Franciji

ITF PRO

Na profesionalnem W15 turnirju v Antaliji je v 2. kolu obstala Manca Pislak, ki je morala priznati premoč 2. nosilki Victorii Kan. Obračun 2. kola na W25 turnirju v Italiji v petek čaka Nino Potočnik.

W25 Santa Margherita di Pula
(Italija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Erjavec V. (Slo/14) – Karamoko N. (Švi) 6:4, 4:6, 2:10
1. kolo: Potočnik N. (Slo) – Lukacs V. (Mad/WC) 3:6, 6:0, 6:2
2. kolo: Potočnik N. (Slo) – Rosatello C. (Ita) [22.4., 15.30]


W15 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Pislak M. (Slo) – Csabi P. (Češ/LL) 6:1, 7:5
2. kolo: Pislak M. (Slo) – (2)Kan V. 4:6, 0:6

Dvojice
1. kolo: Pislak M./Saner J. – Pavlova K./Spasova B. 6:4, 5:7, 6:10



ITF JUNIORS

ela nala - ITF: Izjemna Bor Artnak in Ela Nala Milić v Franciji že med najboljšimi štirimi
Tudi Ela Nala Milić se je uvrstila v polfinale turnirja v Franciji.

V Franciji se je mladinski turnir serije J1 prevesil v zaključno fazo, Slovenija pa ima še vedno v igri oba predstavnika, ki sta se odločila za nastop na turnirju. Bor Artnak se je v dvojicah prebil že celo do finala, medtem ko si bo v posamični konkurenci finalno vstopnico poizkušal priigrati v petek. Enako velja za Elo Nalo Milić, ki se je med najboljše štiri prebila vse iz kvalifikacij.

Na J2 turnirju na Slovaškem je v 2. kolu dvojic obstala Brina Šulin, tesen poraz je v polfinalu dvojic v Švici (J3) zabeležil Lun Obrul, enako velja za Vida Moharja in Luko Videnoviča v četrtfinalu turnirja J5 v Subotici.

J1 Beaulieu-Sur-Mer
(Francija, pesek, zunaj)

Rezultati kvalifikacij, 1. in 2. kola

Četrtfinale
Milić E. N. (Slo/Q) – Konstantinova Y. (Blg) 2:6, 6:4, 6:2
Artnak B. (Slo/2) – Ciavarella N. (Ita) 6:3, 6:4

Polfinale
Milić E. N. (Slo/Q) – Jamrichova R. (Svk/7) [22.4., 12.00]
Artnak B. (Slo/2) – Pires T. (Fra/6) [22.4., 14.00]

Dvojice, 1. kolo
Bovy J./Milić E. N. – (4)Ferrara V./Pedone G. 6:3, 5:7, 8:10
(2)Artnak B./Weekes J. – Balshaw F./Vaksmann R. 7:5, 6:2

Četrtfinale: (2)Artnak B./Weekes J. – Orlov A./Ratti L. 6:3, 6:2
Polfinale: (2)Artnak B/Weekes J. – (3)Denim Y./Koshis C. 6:1, 7:5
Finale: (2)Artnak B./Weekes J. – (1)Brunold M./Feldbausch K. [22.4.]


J2 Piestany
(Slovaška, pesek, zunaj)

Rezultati v posamični konkurenci

Dvojice, 1. kolo
Frankowska Z./Šulin B. – Mlkva T./Pirohova D. 6:1, 6:1
Kresina A./Miković N. – Janousek L./Jupa J. 6:7(7), 3:6

2. kolo: Frankowska Z./Šulin B. – (8)Iila E./Obradović A. 5:7, 5:7


J3 Sierre
(Švica, tepih, dvorana)

1. kolo: Obrul L. (Slo) – Berrut A. (Švi/6) 1:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: (2)Novaković L./Obrul L. – Ulrich N./Von Meyenburg I. 6:7(2), 6:4, 10:6
Četrtfinale: (2)Novaković L./Obrul L. – Gaillard T./Simmen J. 7:6(9), 6:3 
Polfinale: (2)Novaković L./Obrul L. – (3)Berrut A./Limani F. 6:7(9), 6:2, 2:10


J5 Subotica
(Srbija, pesek, zunaj)

Rezultati kvalifikacij, 1. in 2. kola

Dvojice, 1. kolo
Mohar V./Videnovič L. – Duan H./Yi Qing J. 6:1, 6:1
Požonec M./Suboch D. – Arnautović V./Merjou M. 6:2, 6:3
Flerin L./Lanišek A. – Yi Gao Z./Ozcan M. 2:6, 4:6
Milić T./Ribnikar M. S. – Arsić A./Gojković J. 3:6, 7:6(4), 3:10

2. kolo
Mohar V./Videnovič L. – Hata T./Koyama H. 6:2, 6:2
Požonec M./Suboch D. – (4)Dimitrijević L./Nikolić M. 6:7(5), 4:6

Četrtfinale: Mohar V./Videnovič L. – (7)Halmos K./Szoke G. 7:5, 4:6, 8:10