ITF, TE: Premzl polfinalist v Širokem Brijegu, Miković že danes za finale v Antaliji

Ne le Tamara Zidanšek, na mednarodnih turnirjih v tem tednu navdušuje še kar nekaj slovenskih predstavnikov. V Bosni in Hercegovini gre odlično Maju Premzlu, v Turčiji blesti Nik Miković, Pia Marija Rebec pa še ni rekla zadnje v Avstriji. 

TZS DP Maribor 0069 210614 GV - ITF, TE: Premzl polfinalist v Širokem Brijegu, Miković že danes za finale v Antaliji
Maj Premzl uspešen v Širokem Brijegu. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

PREBERITE TUDI:
ITF, TE: Miković niza zmage v Antaliji, Drametova še naprej preseneča v Kolumbiji

Sezono je tesno zmago v Antaliji pričela Nina Potočnik, ki bo v četrtek lovila mesto v četrtfinalu W15 turnirja med posameznicami in polfinalno vstopnico v dvojicah. Enako na W25 turnirju v Florianopolisu velja za Pio Lovrič, medtem ko je Živa Falkner nastop v Braziliji zaradi bolezni odpovedala.

ITF PRO

W25 Florianopolis
(Brazilija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo
Lovrič P. (Slo) – Sukhotina A. (Rus) 6:1, 6:1
Falkner Ž. (Slo) je nastop odpovedala.

2. kolo
Lovrič P. (Slo) – Lampl C. (Zda) [20.1.]

Dvojice, 1. kolo
Bondarenko M./Falkner Ž. – Huergo N./Melgar N. 6:1, 4:6, 5:10
Lovrič P./Ortenzi J. – Lee P./Papadakis L. 6:3, 6:7(5), 10:8

Četrtfinale: Lovrič P./Ortenzi J. – (2)Gatica B./Pereira R. [20.1.]


W15 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Potočnik N. (Slo/1) – Chlpac A. (Arg) 6:2, 2:6, 7:6(1)
2. kolo: Potočnik N. (Slo/1) – Palicova B. (Češ) [20.1.]

Dvojice
1. kolo: (2)Hosoki Y./Potočnik N. – Black H./Isaacs A. 1:6, 6:3, 10:5
Četrtfinale: (2)Hosoki Y./Potočnik N. – Karpovich Y./Yao X. [20.1.]



V četrtfinalu mladinskega J1 turnirja v Kolumbiji se je končala pot Petje Drame, za katero je izjemen teden. V posamični konkurenci je zabeležila kar štiri zmage, med drugim tudi nad 12. nosilko turnirja, zelo dobro pa se je upirala tudi 5. nosilki turnirja.

V Antaliji (J3) še naprej navdušuje Nik Miković, ki se je iz kvalifikacij prebil že vse do polfinala. Še danes, v četrtek, se bo potegoval za mesto v finalu. V Širokem Brijegu (J4) se je Maj Premzl z novo odlično predstavo prebil v polfinale, med najboljše štiri pa se bo v Avstriji (J4) poizkušala prebiti tudi Pia Marija Rebec. 

ITF JUNIORS

J1 Barranquilla
(Kolumbija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij:  Drame P. (Slo/7) prosto
2. kolo kvalifikacij: Drame P. (Slo/7) – Plata I. (Kol) 6:1, 6:4
3. kolo kvalifikacij: Drame P. (Slo/7) – Trigosso N. (Bol) 6:2, 6:1
1. kolo: Drame P. (Slo/Q) – Zamorano S. (Kol) 6:4, 6:0
2. kolo: Drame P. (Slo/Q) – Macavei S. (Zda/12) 6:2, 6:0
Četrtfinale: Drame P. (Slo/Q) – Slama M. (Zda/5) 1:6, 6:4, 5:7

Dvojice
1. kolo: Drame P./Kim Y. – Carreno V./Mejia M. 5:7, 7:5, 10:3
2. kolo: Drame P./Kim Y. – (6)Martinessi P./Ishii S. 3:6, 6:3, 4:10


J3 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo/1) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo/1) – Unalmiser G. (Tur) 6:2, 4:6, 10:3
3. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo/1) – Mottier T. (Fra/7) 4:6, 7:5, 11:9 
1. kolo: Miković N. (Slo/Q) – Kepadkho A. (Ira) 6:1, 6:1
2. kolo: Miković N. (Slo/Q) – Ivanov M. (Slo) 6:2, 6:2
Četrtfinale: Miković N. (Slo/Q) – Sevilla I. (Špa) 6:2, 6:4
Polfinale: Miković N. (Slo/Q) – Bennani R. (Mar) [20.1.]


J4 Široki Brijeg
(BIH, tepih, dvorana)

1. kolo kvalifikacij
Vnuk Z. (Slo) – Cabro E. (Bih) 6:0, 6:3
Angeli C. (Slo) – Marić V. (Hrv) 4:6, 6:3, 11:9

2. kolo kvalifikacij
Vnuk Z. (Slo) – Gasparini C. (Ita) 2:6, 3:6
Angeli C. (Slo) – Vojvodić L. (Bih/6) 6:2, 6:4

3. kolo kvalifikacij: Angeli C. (Slo) – Klaic K. (Hrv/2) 6:3, 6:3

1. kolo
Škorjanc N. (Slo/1) – Bajrović T. (Bih) 6:2, 6:2
Angeli C. (Slo/Q) – Knežević S. (Črg) 6:4, 6:0
Švec Ž. (Slo/8) – Petak D. (Češ) 6:1, 4:6, 3:6
Flander T. (Slo) – Dapčević E. (Črg) 7:5, 7:6(5)
Premzl M. (Slo/2) – Fomin I. (Rus) 6:2, 6:1
Petelinšek P. (Slo) – Stojanova J. (Blg/1) 2:6, 1:6

2. kolo
Škorjanc N. (Slo/1) – Yilmaz K. (Tur) 6:1, 6:1
Angeli C. (Slo/Q) – Aiukhanov A. (Rus/6) 7:5, 2:6, 7:5
Flander T. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb/3) 0:4* – predaja
Premzl M. (Slo/2) – Li S. (Kit) 6:0, 6:3

Četrtfinale
Škorjanc N. (Slo/1) – Petrović D. (Nem/5) 6:7(5), 4:6
Angeli C. (Slo/Q) – Maksimović M. (Bih/4) 4:6, 3:6
Premzl M. (Slo/2) – Grzegorzewski O. (Pol/7) 6:2, 7:5

Polfinale
Premzl M. (Slo/2) – Petak D. (Češ) [21.1.]

Dvojice, 1. kolo
(1)Maksimović M./Škorjanc N. – Angeli C./Bulović M. 6:2, 6:3
Flander T./Petrov V. – Li S./Rajak A. 3:6, 4:6
(3)Premzl M./Švec Ž. – Dapcevic E./Knežević S. 6:4, 6:1
Petelinšek P./Škegro M. – Hasančić S./Lagarija E. 6:2, 6:4

Četrtfinale
(1)Maksimović M./Škorjanc N. – Grzegorzewski O./Petak D. 4:6, 6:3, 10:4
(3)Premzl M./Švec Ž. – Dimitrijević L./Vedovelli S. 6:3, 6:2
Petelinšek P./Škegro M. – (1)Jovanović M./Stojanova J. 2:6, 6:0, 5:10

Polfinale
(1)Maksimović M./Škorjanc N. – Li S./Rajak A. [20.1.]
(3)Premzl M./Švec Ž. – (2)Hadžimehmedović R./Petrović D. [20.1.]


J4 Oberpullendorf
(Avstrija, tepih, dvorana)

1. kolo kvalifikacij: Žnuderl A. (Slo/6) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Žnuderl A. (Slo/6) – Erenda L. (Avt) 7:6(5), 5:7, 3:1

1. kolo
Kirbiš A. (Slo/6) – Leitner T. (Avt) 3:6, 6:4, 6:2
Rebec P. M. (Slo/3) – Stark S. (Avt) 6:1, 6:3

2. kolo
Kirbiš A. (Slo/6) – Sorger S. (Avt) 6:7(4), 6:7(2)
Rebec P. M. (Slo/3) – Šramkova T. (Svk) 6:3, 6:1

Četrtfinale: Rebec P. M. (Slo/3) – Steiner V. (Nem) [20.1.]

Dvojice, 1. kolo
(4)Kirbiš A./Nano M. – Hoxha E./Szerencsits B. 6:4, 6:4
(1)Rebec P. M./Rothensteiner L.prosto

Četrtfinale
(4)Kirbiš A./Nano M. – Navarro D./Platzer J. 6:2, 7:5
(1)Rebec P. M./Rothensteiner L. – Darken Z./Zidelova V. 6:0, 7:5

Polfinale
(4)Kirbiš A./Nano M. – Kincses K./Szoke A. [20.1.]
(1)Rebec P. M./Rothensteiner L. – Slamenikova M./Šramkova T. [20.1.]



Na Tennis Europe U16 turnirju na Cipru je svoja prva dva nastopa uspešno opravila Lara Flerin. Predstavnica TK Triglav Kranj se je tako v posamični konkurenci kot tudi v dvojicah že prebila v četrtfinale.

TENNIS EUROPE

U16 Larnaca
(Ciper, kategorija 3, akril)

1. kolo: Flerin L. (Slo/3) – prosto
2. kolo: Flerin L. (Slo/3) – Iozzi A. (Ita) 4:6, 6:2, 6:4
Četrtfinale: Flerin L. (Slo/3) – Nitzsche L. (Nem/8) [20.1.]

Dvojice
1. kolo: (4)Bedini V./Flerin L. – prosto
Četrtfinale: (4)Bedini V./Flerin L. – Railean K./Vaino A. 6:0, 6:0
Polfinale: (4)Bedini V./Flerin L. – ? [21.1.]

1 thought on “ITF, TE: Premzl polfinalist v Širokem Brijegu, Miković že danes za finale v Antaliji

Comments are closed.