ITF, TE: Miković niza zmage v Antaliji, Drametova še naprej preseneča v Kolumbiji

Slovenski predstavniki še naprej beležijo zmage na mednarodnih turnirjih serije ITF. V Braziliji z uspešnimi predstavami nadaljuje Pia Lovrič, v mladinski konkurenci odlično gre Petji Drame in Niku Mikoviću.

Tennis Radomlje 0068 210515 MKV 1 - ITF, TE: Miković niza zmage v Antaliji, Drametova še naprej preseneča v Kolumbiji
Nik Miković niza zmage v Antaliji. (Foto: Matic Klanšek Velej / Sportida)

Na profesionalnih ITF turnirjih so se v torek predstavili Tom Kočevar-Dešman, Pia Lovrič, Živa Falkner in prvič v novi sezoni tudi Nina Potočnik. Ta je na W15 turnirju v Antaliji v dvojicah napredovala v 2. kolo, z enakim dosežkom se lahko v Braziliji pohvali Pia Lovrič, ki je v nadaljnje tekmovanje napredovala tudi v posamični konkurenci, v 1. kolu dvojic pa se je v Florianopolisu ustavilo Falknerjevi. Kočevar-Dešman je v 1. kolu M25 turnirja v Vilni po treh nizih klonil proti Čehu Poljaku.

ITF PRO

M25 Vilna
(Litva, trda podlaga, dvorana)

1. kolo kvalifikacij
Kočevar-Dešman T. (Slo/2) – prosto
Dimic M. (Slo/12) – Kelo P. (Svk) 6:0, 6:3

2. kolo kvalifikacij
Kočevar-Dešman T. (Slo/2) – Žukauskas S. (Lit/10) 4:6, 6:1, 10:7
Dimic M. (Slo/12) – Friberg K. (Šve/3) 4:6, 2:6

1. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/Q) – Poljak D. (Češ/8) 6:4, 4:6, 1:6


W25 Florianopolis
(Brazilija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo
Lovrič P. (Slo) – Sukhotina A. (Rus) 6:1, 6:1
Falkner Ž. (Slo) – Ortenzi J. (Arg) [19.1.]

2. kolo
Lovrič P. (Slo) – ?

Dvojice, 1. kolo
Bondarenko M./Falkner Ž. – Huergo N./Melgar N. 6:1, 4:6, 5:10
Lovrič P./Ortenzi J. – Lee P./Papadakis L. 6:3, 6:7(5), 10:8

Četrtfinale: Lovrič P./Ortenzi J. – (2)Gatica B./Pereira R. [20.1.]


W25 Manacor
(Španija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Hojnik E. (Slo) – Eala A. (Fil/11) 1:6, 1:6


M15 Cancun
(Mehika, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Emeršič Potočnik G. (Slo) – Leyva J. (Meh) 6:1, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Emeršič Potočnik G. (Slo) – Sysoev N. (Ru/7) 4:6, 3:6


M15 Kazan
(Rusija, trda podlaga, dvorana)

1. kolo: Dominko S. (Slo) – Vasilenko A. (Rus/7) 6:7(7), 5:7


W15 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Potočnik N. (Slo/1) – Chlpac A. (Arg) [19.1.]

Dvojice
1. kolo: (2)Hosoki Y./Potočnik N. – Black H./Isaacs A. 1:6, 6:3, 10:5
Četrtfinale: (2)Hosoki Y./Potočnik N. – Karpovich Y./Yao X. [20.1.]



Na mladinskem J1 turnirju v Kolumbiji še naprej naravnost blesti Petja Drame. Predstavnica ŽTK Maribor se je najprej skozi kvalifikacijsko sito prebila v glavni del močnega turnirja, nato pa dodala še dve zmagi in se tako že prebila v četrtfinale. Med najboljših osem se je na turnirju v Antaliji uspelo prebiti tudi Niku Mikoviću, ki je turnir prav tako začel v kvalifikacijah.

V Širokem Brijegu (J4) so si mesto v 2. kolu uspeli priigrati Nejc Škorjanc, Carlo Angeli, Tristan Flander in Maj Premzl, v Oberpullendorfu (J4) sta bila uspešna tako Aljaž Kirbiš kot tudi Pia Marija Rebec.

ITF JUNIORS

J1 Svyatopetrivske Village
(Ukrajina, trda podlaga, dvorana)

1. kolo kvalifikacij: Obrul L. (Slo/4)prosto
2. kolo kvalifikacij: Obrul L. (Slo/4) – Marchenko A. (Ukr) 7:5, 6:4
3. kolo kvalifikacij: Obrul L. (Slo/4) – Mantach K. (Ukr/8) 6:1, 3:6, 7:10


J1 Barranquilla
(Kolumbija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij:  Drame P. (Slo/7) prosto
2. kolo kvalifikacij: Drame P. (Slo/7) – Plata I. (Kol) 6:1, 6:4
3. kolo kvalifikacij: Drame P. (Slo/7) – Trigosso N. (Bol) 6:2, 6:1
1. kolo: Drame P. (Slo/Q) – Zamorano S. (Kol) 6:4, 6:0
2. kolo: Drame P. (Slo/Q) – Macavei S. (Zda/12) 6:2, 6:0
Četrtfinale: Drame P. (Slo/Q) – Slama M. (Zda/5) [19.1.]

Dvojice
1. kolo: Drame P./Kim Y. – Carreno V./Mejia M. 5:7, 7:5, 10:3
2. kolo: Drame P./Kim Y. – (6)Martinessi P./Ishii S. 3:6, 6:3, 4:10


J3 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo/1) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo/1) – Unalmiser G. (Tur) 6:2, 4:6, 10:3
3. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo/1) – Mottier T. (Fra/7) 4:6, 7:5, 11:9 
1. kolo: Miković N. (Slo/Q) – Kepadkho A. (Ira) 6:1, 6:1
2. kolo: Miković N. (Slo/Q) – Ivanov M. (Slo) 6:2, 6:2
Četrtfinale: Miković N. (Slo/Q) – Sevilla I. (Špa) [19.1.]


J4 Široki Brijeg
(BIH, tepih, dvorana)

1. kolo kvalifikacij
Vnuk Z. (Slo) – Cabro E. (Bih) 6:0, 6:3
Angeli C. (Slo) – Marić V. (Hrv) 4:6, 6:3, 11:9

2. kolo kvalifikacij
Vnuk Z. (Slo) – Gasparini C. (Ita) 2:6, 3:6
Angeli C. (Slo) – Vojvodić L. (Bih/6) 6:2, 6:4

3. kolo kvalifikacij: Angeli C. (Slo) – Klaic K. (Hrv/2) 6:3, 6:3

1. kolo
Škorjanc N. (Slo/1) – Bajrović T. (Bih) 6:2, 6:2
Angeli C. (Slo/Q) – Knežević S. (Črg) 6:4, 6:0
Švec Ž. (Slo/8) – Petak D. (Češ) 6:1, 4:6, 3:6
Flander T. (Slo) – Dapčević E. (Črg) 7:5, 7:6(5)
Premzl M. (Slo/2) – Fomin I. (Rus) 6:2, 6:1
Petelinšek P. (Slo) – Stojanova J. (Blg/1) 2:6, 1:6

2. kolo
Škorjanc N. (Slo/1) – Yilmaz K. (Tur) [19.1.]
Angeli C. (Slo/Q) – Aiukhanov A. (Rus/6) [19.1.]
Flander T. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb/3) [19.1.]
Premzl M. (Slo/2) – Li S. (Kit) [19.1.]

Dvojice, 1. kolo
(1)Maksimović M./Škorjanc N. – Angeli C./Bulović M. 6:2, 6:3
Flander T./Petrov V. – Li S./Rajak A. 3:6, 4:6
(3)Premzl M./Švec Ž. – Dapcevic E./Knežević S. 6:4, 6:1
Petelinšek P./Škegro M. – Hasančić S./Lagarija E. 6:2, 6:4

Četrtfinale
(1)Maksimović M./Škorjanc N. – Grzegorzewski O./Petak D.
(3)Premzl M./Švec Ž. – Dimitrijević L./Vedovelli S.
Petelinšek P./Škegro M. – (1)Jovanović M./Stojanova J.


J4 Oberpullendorf
(Avstrija, tepih, dvorana)

1. kolo kvalifikacij: Žnuderl A. (Slo/6) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Žnuderl A. (Slo/6) – Erenda L. (Avt) 7:6(5), 5:7, 3:1

1. kolo
Kirbiš A. (Slo/6) – Leitner T. (Avt) 3:6, 6:4, 6:2
Rebec P. M. (Slo/3) – Stark S. (Avt) 6:1, 6:3

2. kolo
Kirbiš A. (Slo/6) – Sorger S. [19.1.]
Rebec P. M. (Slo/3) – Šramkova T. (Svk) [19.1.]

Dvojice, 1. kolo
(4)Kirbiš A./Nano M. – Hoxha E./Szerencsits B. 6:4, 6:4
(1)Rebec P. M./Rothensteiner L.prosto

Četrtfinale
(4)Kirbiš A./Nano M. – Navarro D./Platzer J. [19.1.]
(1)Rebec P. M./Rothensteiner L. – Darken Z./Zidelova V. [19.1.]



Na Tennis Europe turnirjih se od slovenskih predstavnikov ta teden poti zgolj Lara Flerin, ki bo poizkušala priti do odmevnega rezultata na U16 turnirju v Cipru. Slovenka je v 1. kolu blizu zmage proti Italijanki. Tekma se bo nadaljevala v sredo.

TENNIS EUROPE

U16 Larnaca
(Ciper, kategorija 3, akril)

1. kolo: Flerin L. (Slo/3) – prosto
2. kolo: Flerin L. (Slo/3) – Iozzi A. (Ita) 4:6, 6:2, 4:3* – prekinjeno

Dvojice
1. kolo: (4)Bedini V./Flerin L. – prosto
Četrtfinale: (4)Bedini V./Flerin L. – Railean K./Vaino A. [20.1.]

1 thought on “ITF, TE: Miković niza zmage v Antaliji, Drametova še naprej preseneča v Kolumbiji

Comments are closed.