ITF, TE: Bor Artnak pred Davisovim pokalom navdušuje v Braziliji

Slovenski teniški igralec Bor Artnak je na izjemno močnem mladinskem JA turnirju v Braziliji, ki je znan tudi pod nazivom Banana Bowl, na kolena spravil še 4. nosilca turnirja in se prebil v polfinale. 

WTA250 Portoroz 114 210918 NM - ITF, TE: Bor Artnak pred Davisovim pokalom navdušuje v Braziliji
Bor Artnak navdušuje v Braziliji (Foto: Nik Moder / Sportida)

Preberite tudi:
ITF, TE: Artnak na Banana Bowlu začel udarno, Suljić v Franciji uspešno oddelal kvalifikacije
ITF, TE: Milićeva v Avstriji zabeležila že pet zmag, Suljić znova uspešen v Franciji
ITF, TE: Artnak četrtfinalist na Banana Bowlu, Suljić v Franciji premagal tudi četrtega tekmeca

ITF PRO

V Antaliji (W25) še naprej na svoj prvi nastop v tem tednu čaka Dalila Jakupović, v četrtek pa je znova na igrišče stopila Pia Lovrič, ki se je na W15 turnirju v Šarm El Šejku v konkurenci dvojic prebila v polfinale.

W25 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Janicijević S. (Fra/Q) [25.2.]

Dvojice
1. kolo: Jakupović D./Wagner A. – (1)Anshba A./Benoit M. [25.2.]


W15 Šarm El Šejk
(Egipt, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Kočevar A. (Slo) – Lee Y. H. (Tjp) 3:2* – predaja
2. kolo kvalifikacij: Kočevar A. (Slo) – Bubelyte K. (Lit) 1:6, 1:6

1. kolo: Lovrič P. (Slo/2) – Granwehr A. (Švi) 1:6, 2:6

Dvojice
1. kolo: Lavickova K./Lovrič P. – Parravicini G./Stagno B. 7:6(1), 7:5
Četrtfinale: (3)Lavickova K./Lovrič P. – Iatchenko P./Shauha D 7:6(1), 6:3
Polfinale: (3)Lavickova K./Lovrič P. – Abe H./Lee P. [25.2.]



ITF JUNIORS

Na mladinskem JA turnirju v Braziliji naravnost navdušuje slovenski Davis Cup reprezentant Bor Artnak, ki je premagal še tretjega tekmeca povrsti in si tako zagotovil mesto v polfinalu. V četrtfinalu je svoje delo v tretjem nizu zaključil na izjemen način in 4. nosilca premagal s kar 6:0. V polfinalu ga čaka na papirju še težje delo, saj bo izzval 2. nosilca turnirja.

V Litvi (J2) je dober odpor 2. nosilcu turnirja nudil Matic Križnik, ki je tekmo odlično odprl, v odločilnem tretjem nizu pa klonil s 4:6. V četrtfinalu dvojic se je na J5 turnirju v Haagu končala pot Pie Petelinšek.

JA Criciuma Banana Bowl
(Brazilija, pesek, zunaj)

1. kolo: Artnak B. (Slo/6) – Ballotta G. (Per) 6:2, 6:0
2. kolo: Artnak B. (Slo/6) – Barton H. (Češ) 5:1* – predaja
Četrtfinale: Artnak B. (Slo/6) – Privara P. (Svk/4) 6:3, 5:7, 6:0
Polfinale: Artnak B. (Slo/6) – Bueno G. (Per/2) [25.2.]

Dvojice
1. kolo: Artnak B./Barton H. – Boika L./Demin Y. 3:6, 5:7


J2 Šiauliai
(Litva, trda podlaga, dvorana)

1. kolo: Križnik M. (Slo) – Stonkus D. (Lit) 6:1, 6:1
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Schalkwyk C. (Nam/2) 6:1, 2:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: (1)Mikrut L./Nicod J. – Kalina V./Križnik M. 6:3, 4:6, 7:10


J5 Haag
(Nizozemska, trda podlaga, dvorana)

1. kolo
Angeli C. (Slo) – Van Raemdonck H. (Bel/6) 2:6, 2:6
Petelinšek P. (Slo) – Fisette C. (Bel/8) 3:6, 5:7

Dvojice, 1. kolo
Angeli C./Boban V. – (1)Temming J./Wagenaar L. 3:6, 4:6
Gombitova I./Petelinšek P. – Shelekhova L./Steenhuisen A. 6:3, 4:6, 10:5

Četrtfinale: Gombitova I./Petelinšek P. – Moning K./Moreaux E. 3:6, 5:7



TENNIS EUROPE

Na Tennis Europe U14 turnirju v Franciji so v četrtek z nastopi zaključili vsi slovenski predstavniki. Svit Suljić je po odličnem tednu v četrtfinalu moral priznati premoč 4. nosilcu turnirja, Žiga Šeško je po napetem dvoboju ostal brez mesta v polfinalu dvojic, v četrtfinalu tolažilnega turnirja pa se je končala pot Beti Butine Jazbec. 

U14 Sainte Genevieve Des Bois – kat. 1
(Francija, akril, dvorana)

1. kolo kvalifikacij: Suljić S. (Slo/12) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Suljić S. (Slo/12) – Mahfoudh I. (Fra) 6:2, 6:2
3. kolo kvalifikacij: Suljić S. (Slo/12) – Sanogo E. (Fra/WC) 7:5, 6:0

1. kolo
Šeško Ž. (Slo/14) prosto
Suljić S. (Slo/Q) – Desmoulins Ricot M. (Fra/WC) 7:5, 6:3
Butina Jazbec B. (Slo) – Malmstrom R. (Šve) 2:6, 6:7(7)

2. kolo
Šeško Ž. (Slo/14) – Livet Novkirichka F. (Fra) 3:6, 4:6
Suljić S. (Slo/Q) – Tazabekov D. (Kaz/13) 6:2, 4:6, 6:1

Četrtfinale: Suljić S. (Slo/Q) –  McDonald N. (Nem/4) 3:6, 6:7(2)

Dvojice, 1. kolo
Bolevica S./Butina Jazbec B. – Henry S./Mouret T. b.b.
(3)Nurlanuly Z./Šeško Ž.prosto
Heidlmair M./Suljić S. – Trufelli T./Witz A. 6:3, 2:6, 8:10

2. kolo
Bolevica S./Butina Jazbec B. – (5)Dragnea S./Munteanu E. 5:7, 3:6
(3)Nurlanuly Z./Šeško Ž. – Li Y./Marigliano A. 4:6, 7:6(7), 13:11

Četrtfinale: (3)Nurlanuly Z./Šeško Ž. – (6)Chavez T./Gonzalez E. 6:3, 6:7(5), 5:10

Tolažilni turnir
1. kolo: Butina Jazbec B. (Slo) – Hangard Declerck R. (Fra) 1:4, 4:1, 4:1
Četrtfinale: Butina Jazbec B. (Slo) – Depesova S. (Svk/1) 2:4, 1:4