ITF, TE: Artnak četrtfinalist na Banana Bowlu, Suljić v Franciji premagal tudi četrtega tekmeca

Slovenska teniška igralca Bor Artnak in Svit Suljić nadaljujeta z uspešnim nastopanjem v Braziliji in Franciji. V Avstriji je na mladinskem ITF J3 turnirju odličen odpor 1. nosilki turnirja nudila Ela Nala Milić. 

Davis Cup 324 210918 NM - ITF, TE: Artnak četrtfinalist na Banana Bowlu, Suljić v Franciji premagal tudi četrtega tekmeca
Bor Artnak v Braziliji še do druge zmage. (Foto: Nik Moder / Sportida)

Preberite tudi:
ITF, TE: Artnak na Banana Bowlu začel udarno, Suljić v Franciji uspešno oddelal kvalifikacije
ITF, TE: Milićeva v Avstriji zabeležila že pet zmag, Suljić znova uspešen v Franciji

ITF PRO

V Antaliji (W25) še naprej na svoj prvi nastop v tem tednu čaka Dalila Jakupović, medtem ko sta v sredo v Šarm El Šejku (W15 in M15) tekmo 1. kola glavnega dela turnirja odigrala Pia Lovrič in Jan Kupčič. Oba sta morala priznati premoč nasprotniku.

W25 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Janicijević S. (Fra/Q) [24.2.]

Dvojice
1. kolo: Jakupović D./Wagner A. – (1)Anshba A./Benoit M. [24.2.]


W15 Šarm El Šejk
(Egipt, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Kočevar A. (Slo) – Lee Y. H. (Tjp) 3:2* – predaja
2. kolo kvalifikacij: Kočevar A. (Slo) – Bubelyte K. (Lit) 1:6, 1:6

1. kolo: Lovrič P. (Slo/2) – Granwehr A. (Švi) 1:6, 2:6

Dvojice
1. kolo: Lavickova K./Lovrič P. – Parravicini G./Stagno B. 7:6(1), 7:5
Četrtfinale: (3)Lavickova K./Lovrič P. – Iatchenko P./Shauha D. [24.2.]


M15 Šarm El Šejk
(Egipt, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Kupčič J. (Slo/WC) – Park U. (Kor) 6:7(7), 6:4, 0:6



ITF JUNIORS

Na izjemno močnem mladinskem JA turnirju v Braziliji se je Bor Artnak prebil še do druge zmage in tako napredoval v četrtfinale. Tam ga čaka dvoboj proti 4. nosilcu turnirja, Slovaku Petru Benjaminu Privari, sicer 18. mladincu sveta.

Četrtfinalno vstopnico bo v četrtek v Litvi (J2) lovil Matic Križnik, prav v četrtfinalu pa se je na J3 turnirju v Avstriji končala pot Ele Nale Milić. Slednja je v Wolfsbergu nastopala zelo uspešno, dober vtis pa pustila tudi v četrtfinalu, kjer je bila v obeh nizih povsem enakovredna 1. nosilki turnirja.

JA Criciuma Banana Bowl
(Brazilija, pesek, zunaj)

1. kolo: Artnak B. (Slo/6) – Ballotta G. (Per) 6:2, 6:0
2. kolo: Artnak B. (Slo/6) – Barton H. (Češ) 5:1* – predaja
Četrtfinale: Artnak B. (Slo/6) – Privara P. (Svk/4) [24.2.] 

Dvojice
1. kolo: Artnak B./Barton H. – Boika L./Demin Y. 3:6, 5:7


J2 Šiauliai
(Litva, trda podlaga, dvorana)

1. kolo: Križnik M. (Slo) – Stonkus D. (Lit) 6:1, 6:1
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Schalkwyk C. (Nam/2) [24.2.]

Dvojice
1. kolo: (1)Mikrut L./Nicod J. – Kalina V./Križnik M. 6:3, 4:6, 7:10


J3 Wolfsberg
(Avstrija, tepih, dvorana)

Pretekli rezultati (kliknite za prevezavo)

2. kolo
Milić E. N. (Slo/Q) – Smekalova M. (Češ/Q) 6:0, 4:6, 6:4
Drame P. (Slo) – Mester C. (Rom/4) 3:6, 3:6
Švec Ž. (Slo) – Romano F. (Ita/8) 0:6, 5:7
Kirbiš A. (Slo) – Bondioli F. (Ita) 2:6, 4:6

Četrtfinale: Milić E. N. (Slo/Q) – Struplova J. (Češ/1) 6:7(4), 4:6

Dvojice, 1. kolo
Obrul L./Švec Ž. – (3)Schwaerzier J./Ujvary M. 4:6, 1:6
Bubalo E./Drame P. – (1)Mester C. M./Urbanova L. 1:6, 2:6
Marić D./Rebec P. M. – Horaček S./Tagger E. 6:0, 7:6(5)

Četrtfinale: Marić D./Rebec P. M. – (4)Smekalova M./Struplova J. b.b.


J4 Esch Alzette
(Luksemburg, trda podlaga, dvorana)

1. kolo: Puntarič N. (Slo) – Soares H. (Fra/5) 7:6(2), 6:3
2. kolo: Puntarič N. (Slo) – Poertner L. (Nem) 2:6, 0:6

Dvojice
1. kolo: Kubiak C./Puntarič N. – Degabriele A./Hague O. 2:6, 6:7(2)


J5 Haag
(Nizozemska, trda podlaga, dvorana)

1. kolo
Angeli C. (Slo) – Van Raemdonck H. (Bel/6) 2:6, 2:6
Petelinšek P. (Slo) – Fisette C. (Bel/8) 3:6, 5:7

Dvojice, 1. kolo
Angeli C./Boban V. – (1)Temming J./Wagenaar L. 3:6, 4:6
Gombitova I./Petelinšek P. – Shelekhova L./Steenhuisen A. 6:3, 4:6, 10:5

Četrtfinale: Gombitova I./Petelinšek P. – Moning K./Moreaux E. [24.2.] 



TENNIS EUROPE

Na Tennis Europe U14 turnirju v Franciji se je v sredo prvič predstavil tudi Žiga Šeško, ki je v posamični konkurenci klonil z 0:2 v nizih, po pravi drami pa napredoval v četrtfinale dvojic. Še naprej z izjemno uspešnim nastopanjem na turnirju kategorije 1 nadaljuje Svit Suljić, ki je premagal že četrtega tekmeca in si tako zagotovil mesto v četrtfinalu.

U14 Sainte Genevieve Des Bois – kat. 1
(Francija, akril, dvorana)

1. kolo kvalifikacij: Suljić S. (Slo/12) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Suljić S. (Slo/12) – Mahfoudh I. (Fra) 6:2, 6:2
3. kolo kvalifikacij: Suljić S. (Slo/12) – Sanogo E. (Fra/WC) 7:5, 6:0

1. kolo
Šeško Ž. (Slo/14) prosto
Suljić S. (Slo/Q) – Desmoulins Ricot M. (Fra/WC) 7:5, 6:3
Butina Jazbec B. (Slo) – Malmstrom R. (Šve) 2:6, 6:7(7)

2. kolo
Šeško Ž. (Slo/14) – Livet Novkirichka F. (Fra) 3:6, 4:6
Suljić S. (Slo/Q) – Tazabekov D. (Kaz/13) 6:2, 4:6, 6:1

Četrtfinale: Suljić S. (Slo/Q) –  McDonald N. (Nem/4) [24.2.]

Dvojice, 1. kolo
Bolevica S./Butina Jazbec B. – Henry S./Mouret T. b.b.
(3)Nurlanuly Z./Šeško Ž.prosto
Heidlmair M./Suljić S. – Trufelli T./Witz A. 6:3, 2:6, 8:10

2. kolo
Bolevica S./Butina Jazbec B. – (5)Dragnea S./Munteanu E. 5:7, 3:6
(3)Nurlanuly Z./Šeško Ž. – Li Y./Marigliano A. 4:6, 7:6(7), 13:11

Četrtfinale: (3)Nurlanuly Z./Šeško Ž. – (6)Chavez T./Gonzalez E. [24.2.]

Tolažilni turnir
1. kolo: Butina Jazbec B. (Slo) – Hangard Declerck R. (Fra) [24.2.]

2 thoughts on “ITF, TE: Artnak četrtfinalist na Banana Bowlu, Suljić v Franciji premagal tudi četrtega tekmeca

Comments are closed.