ITF: Švec v Mariboru začel z zmago, uspešni tudi Šeško, Miković, Videnović, Kadak Ocvirkova in Mihelčičeva zmagujeta v Avstriji

Žiga Švec prepričljivo napredoval v 2. kolo. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Eden od mladinskih ITF turnirjev v tem tednu poteka tudi v Sloveniji, in sicer na igriščih TK Branik Maribor. Tam pri fantih vloga 1. nosilca pripada Žigi Švecu, ki je že uspešno preskočil prvo oviro. Mesto v 2. kolu si je že priigralo tudi nekaj preostalih Slovencev. 

Žiga Švec prepričljivo napredoval v 2. kolo. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

ITF PRO

W40 Pune
(Indija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Kudashova D. (Rus) [24.1.]


M25 Al Zahra
(Kuvajt, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Artnak B. (Slo) – Mukund S. (Ind/6) [25.1.]


W25 Orlando – Florida
(ZDA, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Smejkal L. (Slo)  Svendsen J. C. (Dan/2) 1:6, 4:6



ITF JUNIORS

J60 Maribor
(Slovenija, trda podlaga, zunaj)

Rezultati kvalifikacij (kliknite za prevezavo)

1. kolo
Bizjak Z. (Slo/WC) – Dvorackova E. (Češ)
Žnuderl A. (Slo) – Tassi F. (Ita/Q) 4:6, 7:5, 3:6
Petelinšek P. (Slo) – Krockova N. (Svk/5)
Vnuk Z. (Slo/Q) – Kunz J. (Švi/4) 0:6, 4:6
Lanišek A. (Slo) – Gojković J. (Srb) 6:2, 6:4
Viriant M. (Slo) – Segato E. (Ita)
Kovačič N. (Slo) – Gonosova E. (Svk/6) 7:5, 6:4
Mumlek L. (Slo) – Dvorackova A. (Češ/7) 6:3, 6:3
Plošnik E. (Slo) – Belanova E. (Svk) 6:2, 6:2
Senica A. (Slo/WC) – Pistola I. (Ita/Q)
Hojnik E. (Slo/WC) – Charintceva D. (Rus/3)
Cikajlo E. (Slo) – Popovski D. (Srb/8)
Butina Jazbec B. (Slo) – Aber S. (Ita/Q)
Najzer K. (Slo/WC) – Kis Czako E. (Mad)
Švec Ž. (Slo/1) – Yigin D. (Nem) 6:3, 6:1
Stollecker M. (Slo) – Janzen S. (Pol)
Šeško Ž. (Slo) – Bjelobrk J. (Srb/WC) 7:6(1), 4:6, 6:1
Angeli C. (Slo) – Georgiev G. (Blg/6)
Jarc A. (Slo) – Pinter P. L. (Avt/4)
Videnović L. (Slo) – Malchenko S. (Ukr/WC) 6:2, 6:1
Sok N. (Slo) – Norrman S. (Svk) 3:6, 2:6
Matijašič G. (Slo/WC) – Gubi T. (Mad/7)
Mohar V. (Slo) – Mantach K. (Ukr/8)
Petrović L. (Slo/Q) – Szerencsits B. (Avt)
Suboch D. (Slo) – Palfi Z. (Mad/Q) 6:2, 6:3
Retelj M. (Slo/WC) – Lazarov G. (Blg/3)
Angeli P. (Slo) – Hornung G. (Mad/5)
Miković M. (Slo) – Olefir I. (Ukr/Q) 6:0, 6:3
Gorenšek K. (Slo/Q) – Zick S. (Nem) 6:3, 3:6, 4:6
Bajželj M. (Slo) – Pazdera M. (Češ/2)


J60 Široki Brijeg
(BIH, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Sedej Š. (Slo) prosto
2. kolo kvalifikacij: Sedej Š. (Slo) – Aljinović L. (Hrv) 5:7, 3:6


J30 Oberpullendorf
(Avstrija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Požonec M. (Slo) – Wien G. (Avt/WC) 6:2, 6:1
Hribar M. (Slo) – Sajadi D. (Avt) 7:6(3), 6:4
Mihelčič S. (Slo/1) – prosto
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Hoschek V. (Avt) 6:2, 6:1

2. kolo kvalifikacij
Požonec M. (Slo) – Durstmueller J. (Avt/6) 6:1, 6:1
Hribar M. (Slo) – Trausmuth E. (Avt/4) 2:6, 4:6
Mihelčič S. (Slo/1) – Glaser A. (Avt) 6:2, 6:0
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Pustelnik G. (Avt) 7:5, 6:3

3. kolo kvalifikacij
Požonec M. (Slo) – Sift B. (Mad/1) 1:6, 0:6
Mihelčič S. (Slo/1) – Sziklai E. (Mad) 6:4, 6:2
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Felux C. (Češ) 4:6, 6:2, 10:5

1. kolo
Šteblaj B. (Slo) – Wagner A. (Avt/WC)
Ribnikar M. S. (Slo) – Leitner E. (Avt/6)
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Brozova A. (Češ/7)
Mihelčič S. (Slo/Q) – Tagger L. (Avt/4)