ITF: Špec le še korak oddaljen od sanjskega tedna v Avstriji, Radišićeva v Trstu do novega naslova v dvojicah

Po Boru Artnaku, ki je bil na ITF J2 turnirju v Novem Sadu zaustavljen na zadnji oviri, je do vrhunskega rezultata na ITF turnirjih v tem tednu prišlo še nekaj slovenskih predstavnikov. Matic Špec pa je tisti, ki še ni rekel zadnje. 

Spec Matic zmaga 1024x683 - ITF: Špec le še korak oddaljen od sanjskega tedna v Avstriji, Radišićeva v Trstu do novega naslova v dvojicah
Matic Špec navdušuje v Avstriji. (Foto: Milos Vujinovic / Sportida)

26-letni Mariborčan v tem tednu navdušuje na turnirju serije ITF M15 v Bad Waltersdorfu. Z dvema zmagama se je iz kvalifikacij prebil v glavni del turnirja, tam pa premagal že štiri nasprotnike in bo v nedeljo, 5. septembra, lovil svoj krstni naslov na ITF PRO turnirjih.

Špec je na poti do finala med drugim v četrtfinalu premagal 1. nosilca turnirja Evgeniija Tiurneva (313. igralca sveta), v polfinalu pa po treh nizih strl še odpor Italijana Omarja Giacalonea. V finalu ga čaka obračun proti Nemcu Timu Stodderju, ki je bil v polfinalu prepričljivo boljši od 2. nosilca turnirja Davida Pichlerja. 

Radisic - ITF: Špec le še korak oddaljen od sanjskega tedna v Avstriji, Radišićeva v Trstu do novega naslova v dvojicah
Nika Radišić je prišla do drugega naslova v letošnji sezoni. (Foto: Instagram/Nika Radisic)

Navdušili tudi drugi Slovenci

Ob Špecu se je na ITF turnirjih v tem tednu izkazalo še kar nekaj slovenskih predstavnikov. Med njimi med drugim izstopa Nika Radišić, ki se v Trstu je z Romunko Andreeo Prisacariu, s katero je letos navdušila že na močnem ITF W60+ turnirju v Španiji, prebila do svojega drugega naslova v letošnji sezoni. Radišićeva, ki je med drugim v Trstu v četrtfinalu med posameznicami premagala tudi Veroniko Erjavec, je z Romunko v finalu odpravila navezo Mikulskyte J./Tjandramulia O.

V Trstu je ta teden odlično nastopala tudi Nina Potočnik, ki je prišla vse do polfinala, z enakim dosežkom se lahko na ITF J5 turnirju v Franciji pohvali Maša Viriant, še korak dlje pa je uspelo iti Boru Artnaku, ki je v Novem Sadu (ITF J2) klonil šele v finalu. Predstavnik TK As Litija je v Srbiji zabeležil štiri zmage, v dvoboju, ki je odločal o zmagovalcu turnirja, pa po treh nizih moral priznati premoč Belorusu Eriku Arutiunianu.

PRO

ITF W60 Collogne-Bellerive (Švica, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Nahimana S. (Bdi) 1:4* – predaja


ITF W60 Praga (Češka, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) prosto
2. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) – Nova A. (Češ) 6:0, 6:2
3. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo) – Laboutkova A. (Češ/16) 1:6, 7:6(7), 10:8
1. kolo: Cvetkovič T. (Slo) – Zlochova Z. (Svk) 6:0, 6:3
2. kolo: Cvetkovič T. (Slo) – Vismane D. (Lat) 3:6, 0:6


ITF W25 Trst (Italija, peščena podlaga, zunaj, posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/6) – Tsygourova K. (Švi) 6:1, 6:1
Erjavec V. (Slo/7) – Marcon M. (Ita) 6:2, 6:0

2. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/6) – Wildgruber A. (Nem/13) 6:0, 6:2
Erjavec V. (Slo/7) – Pochtovyk K. (Ukr) 6:4, 6:3

1. kolo
Radišić N. (Slo) – Erjavec V. (Slo/Q) 6:1, 7:6(4)
Potočnik N. (Slo) – Vasilescu A. (Rom) 6:4, 6:3

2. kolo
Radišić N. (Slo) – Shapatava S. (Gru/7) 5:7, 6:1, 6:4
Potočnik N. (Slo) – Buyukakcay C. (Tur/2) 7:6(3), 1:6, 6:3

Četrtfinale
Radišić N. (Slo) – Bjorklund M. (Šve/4) 2:6, 6:4, 1:6
Potočnik N. (Slo) – Gjorcheska L. (Mak/8) 6:2, 3:6, 7:5

Polfinale: Potočnik N. (Slo) – Brojklun M. (Šve/4) 2:6, 2:6

Dvojice, 1. kolo
Erjavec V./Wurth T. – (4)Lizarazo Y./Zantedeschi A. 7:5, 7:6(3)
(3)Prisacariu A./Radišić N. – prosto

Četrtfinale
Erjavec V./Wurth T. – Bogdan E./Ma S. 4:6, 6:2, 10:5
(3)Prisacariu A./Radišić N. – Pigato L./Rossi F. 5:7, 7:6(5), 15:13

Polfinale
Erjavec V./Wurth T. – (1)Mikulskyte J./Tjandramulia O. 3:6, 6:4, 4:10
(3)Prisacariu A./Radišić N. – Carle M./Zuleta de Reales G. 7:5, 6:3

Finale: (3)Prisacariu A./Radišić N. – (1)Mikulsykte J./Tjandramulia O. 7:5, 6:2


ITF W25 Dunaj (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Jurić N. (Slo) – Pospelova A. (Rus) 3:6, 2:6
Pislak M. (Slo/8) – Krueger A. (Nem) 6:3, 6:1

2. kolo kvalifikacij: Pislak M. (Slo/8) – Zvonaru I. (Rom) 7:5, 6:7(5), 10:6
3. kolo kvalifikacij: Pislak M. (Slo/8) – Staba N. (Svk) 6:1, 6:2
1. kolo: Pislak M. (Slo) – Kraus S. (Avt) 0:6, 3:6


ITF M15 Bad Waltersdorf (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Špec M. (Slo/1) prosto
Kovač T. (Slo) – Greif J. (Ita) 1:6, 4:6
Žnuderl M. (Slo) – Pampanin P. (Ita) 2:6, 6:2, 10:7
Protič Žakelj J. (Slo) – Wien G. (Avt) 6:2, 6:0
Kupčič J. (Slo) – Morolli A. (Ita) 6:1, 3:6, 8:10
Dimic M. (Slo) – Bezjak G. (Slo) 6:4, 6:4

2. kolo kvalifikacij
Špec M. (Slo/1) – Greif J. (Ita) 6:0, 6:1
Žnuderl M. (Slo) – Sakellaridis S. (Grč/11) 4:6, 3:6
Protič Žakelj J. (Slo) – Hadžalić A. (Hrv/4) 4:6, 1:6
Dimic M. (Slo) – Hubner E. (Vb/7) 6:3, 6:3

3. kolo kvalifikacij
Špec M. (Slo/1) – Krawcewicz K. (Avt/10) 6:0, 6:3
Dimic M. (Slo) – Fellin C. (Ita) 6:1, 6:1

1. kolo
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Galoppini D (Ita/5) 6:3, 6:3
Lipovšek Puches T. (Slo) – Rohrer N. (Avt) 6:2, 7:5
Dimic M. (Slo) – Hampel L. (Avt/6) 3:6, 2:6
Špec M. (Slo) – Capecchi D. (Ita/8) 6:1, 6:0

2. kolo
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Neumayer L. (Avt) 5:7, 2:6
Lipovšek Puches T. (Slo) – Krainer L. (Avt) 6:3, 6:1
Špec M. (Slo) – Tabacco G. (Ita) 6:3, 6:2

Četrtfinale
Lipovšek Puches T. (Slo) – Pichler D. (Avt/2) 3:6, 5:7
Špec M. (Slo) – Tiurnev E. (Rus/1) 6:1, 7:5

Polfinale: Špec M. (Slo) – Giacalone O. (Ita) 2:6, 6:3, 6:3

Finale: Špec M. (Slo) – Stodder T. (Nem)

Dvojice, 1. kolo
Hadžalić A./Špec M. – Kaufmann H./Pristauz E. 6:1, 6:0
(3)Battaglino S./Lipovšek Puches T. – Ratt J./Waldner N. 6:4, 6:7(7), 10:8

Četrtfinale
Hadžalić A./Špec M. – (2)Hampel L./Pichler D. 4:6, 4:6
(3)Battaglino S./Lipovšek Puches T. – Ibrahim H./Stodder T. 4:6, 6:2, 10:7

Polfinale: (3)Battaglino S./Lipovšek Puches T. – (2)Hampel L./Pichler D. 6:4, 3:6, 7:10



JUNIORS

ITF J2 Novi Sad (Srbija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Artnak B. (Slo/1) – Milev Y. (Blg) 6:1, 3:6, 6:4
2. kolo: Artnak B. (Slo/1) – Samardžić M. (Črg) 6:2, 6:1
Četrtfinale: Artnak B. (Slo/1) – Nedić A. (Bih) 6:4, 6:0
Polfinale: Artnak B. (Slo/1) – Inchauspe P. (Fra) 6:4, 6:2

Finale: Artnak B. (Slo/1) – Arutiunian E. (Blr/2) 6:3, 4:6, 3:6


ITF J5 Menton (Francija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Viriant M. (Slo/1) – Begue C. (Fra) 6:2, 6:1
2. kolo: Viriant M. (Slo/1) – Kaur P. (Ita) 6:4, 6:3
Četrtfinale: Viriant M. (Slo/1) – Charrier A. (Fra/5) 5:7, 7:6(12), 6:3
Polfinale: Viriant M. (Slo/1) – Grant T. (Zda) 1:6, 1:6


ITF J5 Ostrava (Češka, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Angeli C. (Slo) – Bako J. (Češ) 6:3, 6:4
2. kolo kvalifikacij: Angeli C. (Slo) – Vonbank D. (Avt/1) 2:6, 2:6

1. kolo: Lanišek A. (Slo/3) – Rainke N. (Češ) 6:1, 3:6, 3:6

1 thought on “ITF: Špec le še korak oddaljen od sanjskega tedna v Avstriji, Radišićeva v Trstu do novega naslova v dvojicah

Comments are closed.