ITF: Rebčeva in Šulinova uspešni v 1. kolu turnirja v Mostarju, Križnik v Španiji v polfinalu dvojic

Pia Marija Rebec in Brina Šulin sta uspešno preskočili prvo oviro na ITF J3 turnirju v Mostarju, kjer so se v posamični konkurenci predstavili tudi Nejc Škorjanc, Maj Premzl in Lun Obrul.

Tennis Radomlje 0033 210515 MKV 1024x683 - ITF: Rebčeva in Šulinova uspešni v 1. kolu turnirja v Mostarju, Križnik v Španiji v polfinalu dvojic
Brina Šulin uspešna v 1. kolu turnirja v Mostarju. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Vsi trije so v 1. kolu turnirja morali priznati premoč nasprotniku, so pa zato vsi v 2. kolo napredovali v dvojicah. Maj Premzl je bil s turškim soigralcem tja uvrščen že neposredno, medtem ko sta Lun Obrul in Nejc Škorjanc tja napredovala po zmagi v treh nizih.

Na profesionalnih ITF turnirjih sta se Matic Dimic in Jaka Protič Žakelj v Zlatiboru (M15) poslovila v 2. kolu kvalifikacij, Tomas Lipovšek Puches v Madridu (M25) v 1. kolu. Kot edina se je v 2. kolo glavnega dela turnirja prebila Nastja Kolar. V Španiji (ITF J3) v tem tednu nastopa Matic Križnik, ki je v posamični konkurenci v 2. kolu tesno klonil proti nasprotniku iz Srbije, skupaj s Francozom pa se je že prebil v polfinale dvojic.

PRO

ITF M25 Madrid (Španija, peščena podlaga, dvorana), posamezno
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Misolić F. (Avt) 4:6, 6:4, 3:6

Dvojice
1. kolo: (4)Lipovšek Puches T./Monzon I. – Ceballos M./Gabarro X. 6:1, 6:1
Četrtfinale: (4)Lipovšek Puches T./Monzon I. – Gerch L./Wessels L. 7:5, 6:7(2), 8:10


ITF W15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Moneva Y. (Blg) 6:0, 6:0
2. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Duca G. (Rom) [16.9.]

Dvojice
1. kolo: (3)Kolar N./Vangelova A. – Krupenina M./Mikhaylova V. 5:7, 6:0, 8:10


ITF M15 Zlatibor (Srbija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Dimic M. (Slo) – Novaković N. (Srb) 6:4, 6:4
Protič Žakelj J. (Slo) – Rieder H. (Ita/12) 6:1, 6:1

2. kolo kvalifikacij
Dimic M. (Slo) – Novansky M. (Svk/3) 6:7(4), 4:6
Protič Žakelj J. (Slo) – Kalenić L. (Srb) 4:6, 2:6



JUNIORS

ITF J3 El Prat de Llobregat (Španija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo) – Pow L. (Vb/6) 6:2, 3:6, 10:7
2. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo) – Luis N. (Špa) 3:6, 3:6
1. kolo: Križnik M. (Slo/8) – Morais D. (Por) 6:1, 1:6, 6:3
2. kolo: Križnik M. (Slo/8) – Ludoski Z. (Srb) 4:6, 6:3, 5:7

Dvojice
1. kolo: (2)Gazeu P./Križnik M. – Fatu A./Rankin M. 6:1, 7:5
Četrtfinale: (2)Gazeu P./Križnik M. – Hongyu Y./Wuelfing M. 6:2, 7:6(6)
Polfinale: (2)Gazeu P./Križnik M. – Ludoski Z./Ojakaar O. [16.9.]


ITF J3 Mostar (BIH, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Ribnikar M. S. (Slo) – Ibrahimagić S. (Bih) 1:6, 1:6

1. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Jakupović-Kljako T. (Vb) 6:2, 6:1 
Šulin B. (Slo) – Grujić J. (Srb/5) 2:6, 6:1, 6:1
Škorjanc N. (Slo) – Arzhankin A. (Rus/1) 2:6, 0:6
Premzl M. (Slo/6) – Erceg L. (Hrv) 3:6, 1:6
Obrul L. (Slo) – Kobierski J. (Avt/2) 2:6, 6:2, 2:6

2. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Svetac S. (Hrv/1)
Šulin B. (Slo) – Zhilina A. (Rus)

Dvojice, 1. kolo
Rebec P. M./Tucaković S. – (1)Ratković D./Senli M. 2:6, 5:7
Šulin B./Smejkal L. – Jakupović-Kljako T./Lagarija E. 6:2, 6:2
(1)Premzl M./Soyler B. – prosto
Obrul L./Škorjanc N. – Er E./Nuyts J. 3:6, 6:4, 10:5

Četrtfinale
Šulin B./Smejkal L. – (1)Ratković D./Senli M.
Obrul L./Škorjanc N. – (4)Jurina P./Sodan I.
(1)Premzl M./Soyler B. – Dodig M./Erceg L.