ITF: Razigrani Lah v Teksasu nadaljuje z zbiranjem zmag, Šulinova in Laniškova med TOP 8 na Lošinju

22-letni Sven Lah se v Teksasu ne zaustavlja. Na turnirju serije M15 v Lubbocku je v četrtek zabeležil novi dve zmagi in si tako že zagotovil mesto v finalu turnirja dvojic, ob tem pa ga v petek čaka še četrtfinalni dvoboj v posamični konkurenci. 

ATP Challenger 1006 170809 VP - ITF: Razigrani Lah v Teksasu nadaljuje z zbiranjem zmag, Šulinova in Laniškova med TOP 8 na Lošinju
Sven Lah odlično nastopa v Teksasu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V 2. kolu glavnega dela turnirja sta z nastopi ta teden zaključila Dalila Jakupović (W60 Berkeley) in Matic Špec (M15 Cancun), ob Svenu Lahu pa sta si četrtfinalno vstopnico v posamični konkurenci uspeli priboriti še Brina Šulin in Ana Lanišek na ITF J4 turnirju na Velem Lošinju.

Ob Lahu, ki se je v Teksasu v dvojicah prebil že v finale, v igri parov na lovoriko še vedno upata tudi Nina Potočnik in Nika Radišić v Budimpešti (W25) ter Šulinova in Laniškova na Velem Lošinju.

ITF PRO

ITF W60 Berkeley (ZDA)
1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Di Lorenzo F. (Zda/6) 6:3, 6:2
2. kolo: Jakupović D. (Slo) – Chang S. (Zda) 1:6, 2:6

Dvojice
1. kolo: (1)Jakupović D./Kuwata H. – Bjorklund M./Di Lozenzo F. 6:2, 6:3
Četrtfinale: (1)Jakupović D./Kuwata H. – Bolton E. /Hart J. [1.10.]


ITF W25 Budimpešta (Madžarska), dvojice
1. kolo: (1)Potočnik N./Radišić N. – prosto
Četrtfinale: (1)Potočnik N./Radišić N. – Peckl K./Vig S. 6:0, 6:1
Polfinale: (1)Potočnik N./Radišić N. – (4)Szabo D./Hennemann C. [1.10.]


ITF M15 Cancun (Mehika)
1. kolo: Špec M. (Slo/8) – Contreras I. (Meh) 7:5, 6:3 
2. kolo: Špec M. (Slo/8) – Lilov V. (Zda) 4:6, 4:6


ITF M15 Lubbock (ZDA)
1. kolo kvalifikacij: Lah S. (Slo/7) – Frantzen C. (Nem) 6:3, 1:6, 10:4
2. kolo kvalifikacij: Lah S. (Slo/7) – Richards A. (Zda/5) 6:0, 6:0
1. kolo: Lah S. (Slo/7) – Fancutt T. (Avs/3) 6:3, 7:6(2)
2. kolo: Lah S. (Slo/7) – Zink T. (Zda) 6:2, 6:4
Četrtfinale: Lah S. (Slo/7) – Whitehouse M. (Vb/5) [1.10.]

Dvojice
1. kolo: Frantzen C./Lah S. – Azoides D./Valiev I. 6:3, 6:3
Četrtfinale: Frantzen C./Lah S. – Colak O./Colby R. b.b.
Polfinale: Frantzen C./Lah S. – Arevalo I./Collier R. 7:6(1), 6:1
Finale: Frantzen C./Lah S. – (1)Bangoura S./Brouwer G. [2.10.]



ITF JUNIORS

ITF J4 Veli Lošinj (Hrvaška), 3. kolo
Žnuderl M. (Slo) – Pires T. (Fra/4) 2:6, 4:6
Obrul L. (Slo) – Dodig M. (Hrv/6) 2:6, 3:6
Miković N. (Slo) – Del Pino M. (Arg/2) 4:6, 6:4, 5:7
Šulin B. (Slo) – Frankowska Z. (Pol/12) 2:6, 6:0, 6:4
Lampret M. (Slo) – Charintceva D. (Rus/4) 0:6, 0:6
Strašek N. (Slo/9) – Swierczynska M. (Pol/5) 5:7, 3:6
Lanišek A. (Slo/13) – Knežević N. (Hrv/3) 6:0, 6:2
Milić E. N. (Slo/1o) – Teodosescu A. (Ita) 5:7, 4:6

Četrtfinale
Šulin B. (Slo/6) – Sarinova S. (Svk/1)
Lanišek A. (Slo/13) – Swierczynska M. (Pol/5)

PRETEKLI REZULTATI (kliknite za prevezavo)