ITF: Maria ugnala Juvanovo, Novakova in Erjavčeva uspešni

Juvanova ni uspela presenetiti Marie. (Foto: Flickr)

Kaja Juvan se na 100.000+H ameriških dolarjev vrednem turnirju serije Futures v Dubaju ni uspela pridružiti Tamari Zidanšek v 2. krogu. 18-letna Ljubljančanka se je predvsem v drugem nizu dobro borila proti 73. igralki Tatjani Marii, a Nemki vseeno po uri in 11 minutah morala priznati premoč. Do zmag Špec, Novakova in Erjavčeva.

Juvanova ni uspela presenetiti Marie. (Foto: tennisfoto.net)

Slovenska tenisačica Kaja Juvan je v začetku obračuna proti kar 13 let starejši tekmici potrebovala nekaj časa, da se je navadila na igro nasprotnice. Tatjana Maria je v vsakem trenutku obračuna poizkušala uveljaviti svoje izkušnje in s “slice” udarci tako na backhandu kot tudi na forehandu ustavljala napade Slovenke.

Slednja je prvi niz izgubila po 29 minutah, v drugem pa vodila 4:3, pri rezultatu 4:4 pa imela možnost, da povede s 5:4. Na žalost ji te priložnosti ni uspelo izkoristiti, Nemka pa je na drugi strani izkoristila prvo zaključno žogo in si priborila mesto v 2. krogu.

Že kar 3 zmage je v Dohi te dni zabeležil Matic Špec, ki se je prebil skozi kvalifikacijsko sito 15.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Futures, slavil pa je tudi zmago v 1. krogu med dvojicami. Z zmago sta turnir v Solarinu odprli Veronika Erjavec in Kristina Novak, poražena pa sta bila v 1. krogu turnirja v Egiptu Anže Arh in Nika Radišič.

ITF Dubaj (ZAE, $100.000+H, trda podlaga, zunaj)
1. krog: Zidanšek T. (Slo/8) – Govortsova O. (Blr/SR) 6:7(4), 6:4, 7:6(5)
1. krog: Maria T. (Nem/3) – Juvan K. (Slo) 6:2, 6:4

2. krog: Zidanšek T. (Slo/8) – Galfi D. (Mad/WC)

1. krog: Voracova R./Zidanšek T. – (4)Puigossi L./Zanevska M.

ITF Pune (Indija, $25.000, trda podlaga, zunaj)
2. krog kvalifikacij: Gumulya B. (Inz) – Čuk P. (Slo/7) 2:6, 7:5, 7:5