ITF: Lara Smejkal po novem za Slovenijo, Dimic že dvakrat uspešen v Bolgariji

Sedemnajstletna teniška igralka Lara Smejkal, ki je avgusta navdušila s turnirsko zmago na ITF J4 turnirjih v Mariboru in Domžalah, se bo v Vrsarju prvič na ITF turnirjih predstavila pod slovensko zastavo. 

236925402 4472952152755959 6767594015630815271 n - ITF: Lara Smejkal po novem za Slovenijo, Dimic že dvakrat uspešen v Bolgariji
Lara Smejkal po novem za Slovenijo. (Foto: FB/ŽTK Maribor)

Lara Smejkal, sicer varovanka slovenskega selektorja ženske reprezentance Andreja Kraševca, bo ta teden nastopila na ITF J1 turnirju v Vrsarju, kjer jo v 1. kolu čaka obračun proti domačinki Zuveli. Ob Lari sta imela mesto v glavnem delu turnirja že zagotovljeno Bor Artnak in Brina Šulin, skozi kvalifikacijsko sito pa so se jim v 1. kolu pridružili še Pia Marija Rebec, Hana Bečirovič Novak, Ela Nala Milić, Petja Drame, Nik Miković in Lun Obrul.

Svojo prvo zmago na ITF PRO turnirjih je zabeležil Jan Dimitrijevič, ki je na M15 turnirju v Monastirju kasneje obstal v 2. kolu kvalifikacij. Še eno za napredovanje v glavni del turnirja potrebujejo Pia Lovrič, Tina Cvetkovič (obe W25 Loule) in Matic Dimic (M15 Sozopol).

ITF PRO

W25 Lima (Peru, pesek)
1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Gamiz A. (Ven)


W25 Loule (Portugalska, trda podlaga), 1. kolo kvalifikacij
Lovrič P. (Slo/13) – prosto
Cvetkovič T. (Slo/11) – prosto

2. kolo kvalifikacij
Lovrič P. (Slo/13) – Sama S. (Ind) 6:0, 6:0
Cvetkovič T. (Slo/11) – Feistel G. (Nem) 6:1, 4:1* – predaja

3. kolo kvalifikacij
Lovrič P. (Slo/13) – Poznikhirenko G. (Ukr/5) [5.10.]
Cvetkovič T. (Slo/11) – Akita S. (Jap/3) [5.10.]

Dvojice
1. kolo: Cvetkovič T./Lovrič P. – (3)Chwalinska M./Marcinkevica D.


W25 Redding (CA, ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Jakupović D. (Slo/6) – ?


M25 Setubal (Portugalska, trda podlaga)
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Gil F. (Por)


W15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Moneva Y. (Bol)


M15 Ithaca (NY, ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Dominko S. (Slo) – Sheely J. (Zda)


M15 Cancun (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Špec M. (Slo) – Descotte M. (Arg/1)


M15 Monastir (Tunizija, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Dimitrijevič J. (Slo) – Mauritzson F. (Šve) 4:6, 6:3, 10:5
2. kolo kvalifikacij: Dimitrijevič J. (Slo) – Darras M. (Fra/6) 2:6, 1:6


M15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/12) – Shandrov R. (Blg) 6:2, 6:1
2. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/12) – Popeanga D. (Rom) 6:1, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/12) – Khozorov M. (Blg) [5.10.]



ITF JUNIORS

J1 Vrsar (Hrvaška, pesek), 1. kolo kvalifikacij
Muller Uhan E. (Slo/12) – Zhilina A. (Rus) 1:6, 2:6
Žnuderl A. (Slo) – Vukičević K. (Hrv/9) 4:6, 1:6
Drame P. (Slo/3) – prosto
Rebec P. M. (Slo/4) – Sladaković T. (Hrv) 6:3, 6:2
Bečirovič Novak H. (Slo) – Sepa I. (Srb) 6:4, 6:2
Milić E. N. (Slo/6) – Piškulić R. (Hrv) 6:0, 6:0
Radišič M. (Slo) – Swierczynska M. (Pol/6) 3:6, 3:6 
Najvirt Kolarič M. (Slo) – prosto
Požonec M. (Slo) – Margetić M. (Hrv) 2:6, 7:6(3), 10:8
Bukovec R. (Slo) – prosto
Grabnar V. (Slo) – prosto
Miković N. (Slo/10) – prosto
Obrul L. (Slo/6) – prosto

2. kolo kvalifikacij
Drame P. (Slo/3) – Iucchina G. (Ita/10) 3:6, 6:1, 7:10
Rebec P. M. (Slo/4) – Stojanovski L. (Srb/7) 7:6(6), 6:1
Milić E. N. (Slo/6) – Bečirovič Novak H. (Slo) 4:6, 6:0, 10:6
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Erceg L. (Hrv/11) 3:6, 4:6
Požonec M. (Slo) – Bondioli F. (Ita/3) 2:6, 1:6
Bukovec R. (Slo) – Dhamne M. (Ind/7) 4:6, 2:6
Grabnar V. (Slo) – Bill A. (Hrv/9) 3:6, 1:6
Miković N. (Slo/10) – Stipetić R. (Hrv) 6:1, 3:6, 13:11
Obrul L. (Slo/6) – Ivanek S. (Hrv) 6:2, 6:1

3. kolo kvalifikacij
Miković N. (Slo/10) – Nokić E. (Šve) 6:1, 6:4
Obrul L. (Slo/6) – Vasung D. (Hrv/12) 6:0, 6:2

1. kolo
Rebec P. M. (Slo/Q) – Moccia C. (Ita)
Smejkal L. (Slo) – Zuvela N. (Hrv)
Bečirović Novak H. (Slo/LL) – Bartha P. (Mad)
Šulin B. (Slo) – Knežević N. (Hrv)
Milić E. N. (Slo/Q) – Bubalo E. (Hrv)
Drame P. (Slo/LL) – Iucchina G. (Ita)
Artnak B. (Slo/6) – prosto
Miković N. (Slo/Q) – Radjenović V. (Srb)
Obrul L. (Slo) – Ferri L. (Ita)


J3 Maria Lanzendorf (Avstrija, pesek)
1. kolo: Škorjanc N. (Slo/16) – prosto
2. kolo: Škorjanc N. (Slo/16) – Janci K. (Svk)


J5 Ulcinj (Črna Gora, pesek), 1. kolo
Kirbiš A. (Slo/4) – Bajrović T. (Bih) 6:2, 2:6, 6:3
Lanišek A. (Slo/3) – Stosović M. (Srb) [5.10.]

2. kolo
Kirbiš A. (Slo/4) – Huseinovikj A. (Mak)