ITF: Dominko do prve zmage med profesionalci, Dimic v Bolgariji prestal kvalifikacijski test

Osemnajstletni Sebastian Dominko je na ITF turnirju z nagradnim skladom 15.000$ v Ithaci zabeležil svojo prvo mednarodno zmago med profesionalci. 

Davis Cup 036114 210918 VID - ITF: Dominko do prve zmage med profesionalci, Dimic v Bolgariji prestal kvalifikacijski test
Sebastian Dominko do prve zmage na ITF PRO turnirju. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Predstavnik ŽTK Maribor je v 1. kolu glavnega dela turnirja s 6:4 in 7:6(4) premagal domačina Joshuo Sheehyja, nov preizkus pa ga čaka v četrtek, ko se bo za mesto v četrtfinalu pomeril proti še enemu domačinu. Mimo prve ovire se je na profesionalnih turnirjih uspelo prebiti še Nastji Kolar (Sozopol), vse tri kvalifikacijske ovire pa je v Bolgariji uspešno preskočil tudi Matic Dimic.

Na W25 turnirju v Limi je v 1. kolu obstala Živa Falkner, tik pred uvrstitvijo v glavni del turnirja pa se je na Portugalskem ustavilo Pii Lovrič in Tini Cvetkovič.

Lara Smejkal uspešna ob krstnem nastopu za Slovenijo

V mladinski konkurenci v tem tednu največ slovenskih predstavnikov nastopa na močnem J1 turnirju v Vrsarju. Boru Artnaku, ki je bil v 2. kolo že neposredno uvrščen, so se v nadaljnjem tekmovanju z zmago v 1. kolu pridružili še Pia Marija Rebec, Lara Smejkal, Ela Nala Milić in Lun Obrul. V Avstriji (J3) se je že v 3. kolo prebil Nejc Škorjanc, v Ulcinju (J5) sta bila v 1. kolu uspešna tako Aljaž Kirbiš kot tudi Ana Lanišek.

ITF PRO

W25 Lima (Peru, pesek)
1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Gamiz A. (Ven) 6.7(4), 3:6

Dvojice
1. kolo: Falkner Ž./Jokić K. – Lukacs V./Večić A. 6:3, 6:2
Četrtfinale: Falkner Ž./Jokić K. – Herzelas D./Hoedt M. [7.10.]


W25 Loule (Portugalska, trda podlaga)
Pretekli rezultati

3. kolo kvalifikacij
Lovrič P. (Slo/13) – Poznikhirenko G. (Ukr/5) 1:6, 4:6
Cvetkovič T. (Slo/11) – Akita S. (Jap/3) 2:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: Cvetkovič T./Lovrič P. – (3)Chwalinska M./Marcinkevica D. 7:5, 6:4
Četrtfinale: Cvetkovič T./Lovrič P. – Bulgaru M./Lopatetska D. [7.10.]


W25 Redding (CA, ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Jakupović D. (Slo/6) – Osborne A. (Avs) [6.10.]

Dvojice
1. kolo: (3)Jakupović D./Lu J. – prosto
Četrtfinale: (3)Jakupović D./Lu J. – Abdelouahid H./Kozyreva M. [7.10.]


M25 Setubal (Portugalska, trda podlaga)
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Gil F. (Por) [6.10.]

Dvojice
1. kolo: (2)Falcao G./Lipovšek Puches T. – Morais D./Petiz H. 6:4, 3:6, 5:10


W15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Moneva Y. (Bol) 6:0, 6:1
2. kolo: Kolar N. (Slo/1) – ?


M15 Ithaca (NY, ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Dominko S. (Slo) – Sheely J. (Zda) 6:4, 7:6(4)
2. kolo: Dominko S. (Slo) – ?


M15 Cancun (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Špec M. (Slo) – Descotte M. (Arg/1) 4:6, 5:3* – prekinjeno


M15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/12) – Shandrov R. (Blg) 6:2, 6:1
2. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/12) – Popeanga D. (Rom) 6:1, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/12) – Khozorov M. (Blg) 6:4, 6:2
1. kolo: Dimic M. (Slo/12) – Patael B. (Izr/2) [6.10.]



ITF JUNIORS

J1 Vrsar (Hrvaška, pesek)
Pretekli rezultati

1. kolo
Rebec P. M. (Slo/Q) – Moccia C. (Ita) 6:3, 5:7, 6:4
Smejkal L. (Slo) – Zuvela N. (Hrv) 6:3, 6:3
Bečirović Novak H. (Slo/LL) – Bartha P. (Mad) 2:6, 0:6
Šulin B. (Slo) – Knežević N. (Hrv) 4:6, 0:6
Milić E. N. (Slo/Q) – Bubalo E. (Hrv) 6:2, 6:4
Drame P. (Slo/LL) – Iucchina G. (Ita) 3:6, 1:6
Artnak B. (Slo/6) – prosto
Miković N. (Slo/Q) – Radjenović V. (Srb) 7:5, 2:6, 3:6
Obrul L. (Slo) – Ferri L. (Ita) 2:6, 7:6(5), 6:3

2. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Fruhvirtova B. (Češ/1) [6.10.]
Smejkal L. (Slo) – Bartashevich Y. (Rus/8) [6.10.]
Milić E. N. (Slo) – Petretić L. (Fra/11) [6.10.]
Artnak B. (Slo/6) – Nicod J. (Češ) [6.10.]
Obrul L. (Slo) – Gaubas V. (Lit/4) [6.10.]


J3 Maria Lanzendorf (Avstrija, pesek)
1. kolo: Škorjanc N. (Slo/16)prosto
2. kolo: Škorjanc N. (Slo/16) – Janci K. (Svk) 6:2, 6:2
3. kolo: Škorjanc N. (Slo/16) – Gazeu P. (Fra/3) [6.10.]


J5 Ulcinj (Črna Gora, pesek), 1. kolo
Kirbiš A. (Slo/4) – Bajrović T. (Bih) 6:2, 2:6, 6:3
Lanišek A. (Slo/3) – Stosović M. (Srb) 6:0, 6:2

2. kolo
Kirbiš A. (Slo/4) – Huseinovikj A. (Mak) [6.10.] 
Lanišek A. (Slo/3) – Stevanović A. (Srb) [6.10.]