ITF: Falknerjeva čez kvalifikacijsko oviro na Portugalskem, Lah in Dimic v ZDA

Nov teden prinaša nove nastope slovenskih predstavnikov na ITF turneji. Na Portugalskem je v akcijo že stopila Živa Falkner, ki se je skozi kvalifikacijsko sito uspešno prebila v glavni del turnirja. 

Falkner Ziva bh2 - ITF: Falknerjeva čez kvalifikacijsko oviro na Portugalskem, Lah in Dimic v ZDA
Živa Falkner na Portugalskem premagala prvo nasprtonico. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V 1. kolu glavnega dela turnirja se bo Živa Falkner pomerila proti Američanki Emini Bektas, ki na WTA lestvici zaseda 238. mesto, odlična pa je tudi v dvojicah, saj velja za 118. igralko sveta.

V ZDA se bosta ta teden na ITF PRO turnirju predstavila Sven Lah in Matic Dimic. Z nastopi sta že zaključila Luka Miklavčič, ki je v Španiji na M15 turnirju v kvalifikacijah zabeležil eno zmago in en poraz, ter Maj Najvirt Kolarič, ki je na Kreti ostal brez zmage.

V mladinski konkurenci bomo pozorni na dogajanje na Poljskem, kjer je Nikola Puntarić še dve zmagi oddaljen od preboja v glavni del turnirja, ter v Dubaju, kjer je v glavni del turnirja že neposredno uvrščen Nejc Škorjanc.

ITF PRO

M25 Austin (ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Lah S. (Slo) – Butsch J. (Zda) [16.11.]

Dvojice
1. kolo: Frantzen C./Lah S. – Claverie L./Fellin P. O. [16.11.]


M25 Columbus (ZDA, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/6)prosto
2. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo/6) – Terry M. (Zda/13) [16.11.]


W25 Funchal (Portugalska, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Falkner Ž. (Slo/4) prosto
2. kolo kvalifikacij: Falkner Ž. (Slo/4) – Ugrelidze N. (Zda/16) 7:6(6), 6:2

1. kolo: Falkner Ž. (Slo/Q) – Bektas E. (Zda) [17.11.]

Dvojice
1. kolo: Falkner Ž./Moratelli A. – Hamaliy E./Scilipoti S. [16.11.]


W15 Antalija (Turčija, pesek) 
1. kolo: Lovrič P. Slo/5) – Cisovska R. (Svk) [17.11.]

Dvojice
1. kolo: (3)Cisovska R./Lovrič P. – Turkmen D./Uyar M.  [17.11.]


M15 Nules (Španija, pesek)
1. kolo kvalifikacij: Miklavčič L. (Slo) – Olasagasti I. (Špa) 6:3, 6:4
2. kolo kvalifikacij: Miklavčič L. (Slo) – Campana F. (Ita/8) 3:6, 3:6


M15 Heraklion (Grčija, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Najvirt Kolarič M. (Slo) – Salomone F. (Ita) 0:6, 2:6



ITF JUNIORS

J4 Dubaj (ZAE, trda podlaga)
1. kolo: Škorjanc N. (Slo/6) – Carteputreda D. (Rom) [16.11.]

Dvojice
1. kolo: (4)Lakshmanan A./Škoranc N. – Anwar E./Fakhoury O. [16.11.]


J4 Pszczyna (Poljska, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Puntarić N. (Slo/7) – Kosinski F. (Pol) 5:7, 6:0, 10:5
2. kolo kvalifikacij: Puntarić N. (Slo/7) – Wazny A. (Pol) [16.11.]